Logo Przewdonik Katolicki

Zasłyszane / Zapisane

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

- W Polsce od małego przyzwyczajamy dzieci do tego, że korupcja jest czymś normalnym, obecnym w wielu dziedzinach naszego życia. Np. uczniowie często przynoszą nauczycielkom kwiatki i cukierki z wdzięczności za "coś" - Grażyna Kopińska z Fundacji im. Stefana Batorego. - Ufam, że Niemcy, ale także Francja, wreszcie zauważą, iż Wspólnota Europejska powiększyła się 1 maja 2004...

- W Polsce od małego przyzwyczajamy dzieci do tego, że korupcja jest czymś normalnym, obecnym w wielu dziedzinach naszego życia. Np. uczniowie często przynoszą nauczycielkom kwiatki i cukierki z wdzięczności za "coś" - Grażyna Kopińska z Fundacji im. Stefana Batorego.

- Ufam, że Niemcy, ale także Francja, wreszcie zauważą, iż Wspólnota Europejska powiększyła się 1 maja 2004 r., i że nikt więcej nie będzie, jak czynili to kanclerz Schroeder i prezydent Chirac, padał przed Putinem na kolana i pogardzał Polską czy Litwą - francuski politolog Alfred Grosse.

- Nie jestem zaangażowany politycznie w żadną opcję. (...) Chcę być absolutnie pewny, że jeżeli nie ta, to już niedługo następna ekipa będzie musiała wprowadzić zmiany reaganowskie czy thatcherowskie, bo tak naprawdę o to chodzi. Biurokratycznymi metodami nie rozwiąże się problemów - Roman Kluska, były właściciel Optimusa.

- Nie wiem, czy teraz, 350 lat później, można prosić o wybaczenie za cierpienia i zniszczenia, których w Polsce dokonały wojska dowodzone przez Szwedów, ale ubolewamy nad tym, że spowodowane wówczas zniszczenia były tak ogromne, że Polacy zapamiętali je jako swoisty potop - Tomas Bertelman, ambasador Szwecji w Polsce.

opr.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki