Logo Przewdonik Katolicki

Zdrowo pod prysznicem

Magdalena Rak
Fot.

Jak zapewniają specjaliści, codzienny zaledwie kilkuminutowy masaż wodny sprawi, iż niemal z dnia na dzień staniemy się zdrowsi, zrelaksowani, młodsi i piękniejsi. W ostatnim czasie diametralnie zmieniło się postrzeganie funkcji łazienki. Współczesna, to już nie tylko ładne i funkcjonalne wnętrze, ale także pomieszczenie, w którym możemy zregenerować siły, relaksować się...

Jak zapewniają specjaliści, codzienny zaledwie kilkuminutowy masaż wodny sprawi, iż niemal z dnia na dzień staniemy się zdrowsi, zrelaksowani, młodsi i piękniejsi.W ostatnim czasie diametralnie zmieniło się postrzeganie funkcji łazienki. Współczesna, to już nie tylko ładne i funkcjonalne wnętrze, ale także pomieszczenie, w którym możemy zregenerować siły, relaksować się i upiększyć nasze ciało. Takie zalety przypisywane są wodnemu masażowi.
Niestety, dla wielu dość istotną przeszkodą do zamontowania wanny z hydromasażem jest niewielki rozmiar łazienki. Dlatego trend ten w pierwszej kolejności pojawił się w większych pomieszczeniach, które praktycznie z dnia na dzień stały się swoistymi pokojami kąpielowymi, a wręcz salonami piękności. Ale właściciele mniejszych wnętrz nie zostają pozbawieni możliwości unowocześnienia swojej łazienki.
Coraz więcej firm wprowadza bowiem do swoich kolekcji kolumny z hydromasażem. Z uwagi na niewielkie rozmiary kolumn można umieścić je w kabinie prysznicowej bądź nad zainstalowaną już zwykłą wanną, bez konieczności robienia generalnego remontu łazienki czy zmiany instalacji hydraulicznej. Nienastręczający problemów montaż kolumny pozwala na zamontowanie jej w miejscu zwykłej baterii prysznicowej lub wannowej.
Dzięki temu w ciągu zaledwie jednego dnia możemy przemienić zwykłą, nawet najmniejszą łazienkę w nowoczesny pokój kąpielowy z hydromasażem.
Niektóre kolumny wyposażone są w baterię termostatyczną, która po otworzeniu wody podaje ją w temperaturze dokładnie takiej, jaką wcześniej ustawimy. Dzięki temu nawet zaraz po uruchomieniu prysznica mamy pewność, iż nie zostaniemy zaskoczeni lodowatym bądź wrzącym strumieniem wody. Dodatkowo bateria taka w dłuższym okresie zaoszczędza sporo wody, którą normalnie każdorazowo tracimy przy ustawianiu odpowiedniej temperatury.

Z automatyczną dezynfekcją

Wielbiciele luksusu zapewne będą woleli zainwestować w wannę z hydromasażem. Z myślą o tej grupie klientów zaprojektowana została pokaźna (o pojemności 320 litrów) wanna o romantycznej nazwie "Love story".
Wannę można zaopatrzyć w dopasowane zagłówki oraz system hydromasażu Atomic lub Atomic Plus. Systemy te są sterowane elektronicznie i wyposażone w szesnaście dysz, które umożliwiają masaż całego ciała oraz chromoterapię, czyli oddziaływanie na organizm człowieka światłem i kolorem przy wykorzystaniu czterech podstawowych barw (czerwonej, żółtej, zielonej i niebieskiej). Dmuchawa zamontowana w obu systemach zaopatrzona jest w tłumiącą dźwięki osłonę oraz ma możliwość podgrzewania powietrza. System Atomic Plus dodatkowo posiada automatyczną jednostkę dezynfekującą i opcje podgrzewania wody. Projektanci i producenci założyli, że wanna będzie służyć bezawaryjnie długie lata. Okres gwarancji wynosi 10 lat.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki