Logo Przewdonik Katolicki

Apostolstwo Świętej Rodziny

Anna Płotek
Fot.

Od kilku już lat w każdy pierwszy czwartek miesiąca przed cudownym obrazem Świętej Rodziny w bazylice św. Józefa w Kaliszu gromadzą się wierni, którzy pragną się modlić za swoje rodziny. W październiku modlitewne czuwanie jak zwykle rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu, tym razem prowadzona przez wiernych parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. oraz sanktuarium...

Od kilku już lat w każdy pierwszy czwartek miesiąca przed cudownym obrazem Świętej Rodziny w bazylice św. Józefa w Kaliszu gromadzą się wierni, którzy pragną się modlić za swoje rodziny.W październiku modlitewne czuwanie jak zwykle rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu, tym razem prowadzona przez wiernych parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. oraz sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu. Modlitwom towarzyszyły pieśni o Bożym Miłosierdziu wykonywane przez Zespół Muzyki Sakralnej "Lumen", pod dyrekcją Zbigniewa Małkowicza.
Najważniejszym punktem modlitwy pierwszoczwartkowej jest Msza św. w intencji rodzin i obrony życia poczętego, której ostatnim razem przewodniczył bp Stanisław Napierała. W Słowie Bożym biskup przywołał słowa Ojca Świętego, który podczas swej wizyty w Kaliszu (czerwiec 1997r.) oddał opiece św. Józefa wszystkie rodziny, zaś naród, który zabija własne dzieci, nazwał "narodem bez przyszłości" i wskazał na potrzebę mobilizacji sumień, "aby prowadzić wielką strategię obrony życia". Biskup, powołując się na słowa Jana Pawła II, przedstawił każde stadium życia człowieka od chwili jego poczęcia do śmierci, zaś "wynaturzeniem, okrucieństwem i bestialstwem" określił to, "co nazwano aborcją". Jak powiedział bp Napierała, ta rzeczywistość - ciało porozrywane na strzępy i ociekające krwią - krzyczy i woła o pomstę do nieba, dlatego jedynym ratunkiem i nadzieją dla świata jest Boże Miłosierdzie.
Wielkim sercem i wrażliwością na potrzeby bliźnich wykazała się parafia Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp., przekazując komputer, który trafił do młodzieżowej świetlicy socjoterapeutycznej "Studnia Jakuba", prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kaliszu, a także kaliska parafia Miłosierdzia Bożego, która przekazała transport pieluch (wartości 1000 zł) dla Domu Samotnej Matki, prowadzonego przez Siostry Serca Jezusa Miłosiernego w Odalanowie.
Pierwszoczwartkowe spotkania modlitewne w intencji rodzin odbywają się w kaliskiej bazylice św. Józefa od maja 2002 roku. Transmisja spotkania przez Radio Rodzina, Radio Maryja i Telewizję Trwam umożliwia duchową łączność w modlitwie tym, którzy nie mogą uczestniczyć w niej osobiście.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki