Logo Przewdonik Katolicki

Dzień z pasterzem diecezji

Michał Chojnacki
Fot.

Niespełna miesiąc temu, 18 września, parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole wizytował biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering. Dostojnego gościa uroczyście witała delegacja ministrantów, a po nich - w imieniu parafian - rodzina Walczaków oraz proboszcz ks. kan. Józef Wronkiewicz, który przedstawił obszerną informację nt. działań duszpasterskich i materialnych podejmowanych...

Niespełna miesiąc temu, 18 września, parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole wizytował biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering.Dostojnego gościa uroczyście witała delegacja ministrantów, a po nich - w imieniu parafian - rodzina Walczaków oraz proboszcz ks. kan. Józef Wronkiewicz, który przedstawił obszerną informację nt. działań duszpasterskich i materialnych podejmowanych w parafii. W wystąpieniu księdza proboszcza nie zabrakło podziękowania parafianom oraz osobom pełniącym funkcje w świątyni i parafii za pomoc i nieustanną życzliwość. Podziękowanie przyjęli również katecheci i ci wszyscy, którzy "swoim życiem na co dzień dają świadectwo wiary i przynależności do Kościoła".
O godz. 12 odprawiona została Msza św. w intencji Chóru "Lutnia" obchodzącego setną rocznicę założenia. Dwie godziny później bp W. Mering spotkał się z blisko dwustoma uczniami szkół podstawowych. Udzielił im błogosławieństwa i prosił o modlitwę za biskupa i kapłanów. Następnie udał się cmentarz parafialny, gdzie w kaplicy modlił się w intencji zmarłych.
Pasterz diecezji odwiedził również Dom Pomocy Społecznej przy ul. Poniatowskiego. Tutaj w imieniu mieszkańców powitał go emerytowany ks. prał. Kazimierz Chłopecki. Ksiądz prałat złożył informację o życiu religijnym osób zamieszkujących w tym domu. Wszyscy zebrani z uwagą wysłuchali słów swojego biskupa o potrzebie chrześcijańskiej nadziei, która powinna niezmiennie towarzyszyć każdemu ludzkiemu cierpieniu, każdej niedoli i chorobie.
Po południu na plebanii rozpoczęło się spotkanie bp. W. Meringa z pracownikami parafii i katechetami. Była to dobra okazja do przedłożenia pasterzowi diecezji własnych spostrzeżeń, próśb o radę, zasygnalizowania problemów. Na zakończenie pobytu w Kole ksiądz biskup uczestniczył w wieczornej Mszy św. w klasztorze Ojców Bernardynów, podczas której wygłosił homilię nt. potrzeby włączania się ludzi w pracę w Winnicy Pańskiej, czyli Kościele.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki