Logo Przewdonik Katolicki

Diecezjalne Święto Młodych

Jacek Nijak
Fot.

W przeddzień wspomnienia św. Stanisława Kostki (17 września), patrona młodzieży, do inowrocławskiego parku Solankowego zaproszono młodych z naszej archidiecezji. Na spotkanie przybyło kilkaset osób, przedstawicieli wielu parafii, pośród których najliczniej reprezentowane były miejscowości: Słupca, Ostrowite, Gniewkowo, Żnin, Piaski, Barcin, Lisewo Kościelne, Pobiedziska i Inowrocław. Święto...

W przeddzień wspomnienia św. Stanisława Kostki (17 września), patrona młodzieży, do inowrocławskiego parku Solankowego zaproszono młodych z naszej archidiecezji. Na spotkanie przybyło kilkaset osób, przedstawicieli wielu parafii, pośród których najliczniej reprezentowane były miejscowości: Słupca, Ostrowite, Gniewkowo, Żnin, Piaski, Barcin, Lisewo Kościelne, Pobiedziska i Inowrocław.Święto Młodych zainaugurowała Msza św. pod przewodnictwem bp. Wojciecha Polaka, który przywołał postać św. Stanisława i wskazał na jego wyjątkowe przymioty, które są godne naśladowania również przez współczesną młodzież. Ks. biskup nawiązał także do papieskiego przesłania z ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Kolonii. Słowa o radości odnajdywania Boga i dzielenia się nią z innymi zabrzmiały niczym echo wołania Papieża Benedykta XVI.
Młodzieżowy charakter zgromadzenia podkreślała wyjątkowa oprawa muzyczna liturgii w wykonaniu zespołu "Stróże Poranka", wywodzącego się z salezjańskich wspólnot ewangelizacyjnych.
Po Mszy św. odbył się koncert tego zespołu, który z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników spotkania.
Inowrocławska muszla koncertowa, do tej pory kojarzona ze spotkaniami z muzyką klasyczną, wyjątkowo korzystnie zdała egzamin jako miejsce modlitwy i spotkania młodych ludzi.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki