Logo Przewdonik Katolicki

Zatrzymać się w biegu życia

Wojciech Krzysztof Jankowski
Fot.

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, ks. Henryk Kołodziejczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Odolionie, odprawił Mszę św. przy figurze Matki Bożej, ustawionej przy szosie wlotowej do Nowego Ciechocinka. Figura stoi w tym miejscu od jedenastu lat. W fundament wmurowane są pozostałości z figury Maryi, którą w latach II wojny światowej zniszczyli...

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, ks. Henryk Kołodziejczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Odolionie, odprawił Mszę św. przy figurze Matki Bożej, ustawionej przy szosie wlotowej do Nowego Ciechocinka.


Figura stoi w tym miejscu od jedenastu lat. W fundament wmurowane są pozostałości z figury Maryi, którą w latach II wojny światowej zniszczyli niemieccy okupanci. Inicjatywa ustawienia nowej statuy Matki Bożej zrodziła się w 1969 r., po tym, jak rok wcześniej pewna mieszkanka Ciechocinka doznała wypadku na szosie i uszła z życiem, co w powszechnej opinii przypisywane jest cudownemu zrządzeniu Opatrzności.
Ksiądz proboszcz wygłosił homilię o tematyce maryjnej. Zwrócił uwagę wiernych, że będąc w USA, na Florydzie, widział, jak na słowa dotyczące Matki Bożej reaguje tamtejsza Polonia. Dostrzegał łzy w ich oczach i inne przejawy miłości do Bożej Rodzicielki. Jakże wielu emigrantom brakuje przydrożnych krzyży, kapliczek, figur, wspólnego odmawiania Litanii Loretańskiej, Różańca, śpiewu pieśni maryjnych! Radujmy się z obecności przy naszych drogach obiektów kultu religijnego, miejsc modlitwy i pobożnej refleksji, przy których możemy zatrzymać się w biegu życia. Dbajmy o nie także dlatego, że są częścią naszej tożsamości narodowej, naszym dziedzictwem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki