Logo Przewdonik Katolicki

Informacje

PK
Fot.

* 31 sierpnia w Poznaniu uczczono jubileusz 25-lecia podpisania porozumień gdańskich, składając wieńce pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca. O godz. 17 została również odprawiona uroczysta Msza św. w kościele oo. Dominikanów. Trzeciego i czwartego września odbył się też wielki festyn na Łęgach Dębińskich. Podczas festynu zbierano pieniądze na budowę pomnika ks. Jerzego Popiełuszki,...

*


31 sierpnia w Poznaniu uczczono jubileusz 25-lecia podpisania porozumień gdańskich, składając wieńce pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca. O godz. 17 została również odprawiona uroczysta Msza św. w kościele oo. Dominikanów. Trzeciego i czwartego września odbył się też wielki festyn na Łęgach Dębińskich. Podczas festynu zbierano pieniądze na budowę pomnika ks. Jerzego Popiełuszki, który ma stanąć przy kościele MB Bolesnej przy ul. Głogowskiej. 11 września zostanie natomiast otwarta w CK Zamek wystawa poświęcona "Solidarności".
BT

*


Dnia 24 sierpnia, w Taizé odszedł do Pana w 66. roku życia i 42. roku kapłaństwa gorliwy duszpasterz śp. ks. kanonik Jan Grzemski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Krobi i dziekan dekanatu krobskiego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kościele parafialnym w Krobi w środę 31 sierpnia. Złożenie do grobu nastąpiło w czwartek 1 września o godz. 13.

*


W sześćdziesiątą szóstą rocznicę wybuchu II wojny światowej 1 września odbyła się w poznańskim kościele garnizonowym uroczysta Msza św. Modlono się w intencji poległych, pomordowanych i zaginionych żołnierzy Wojska Polskiego. Eucharystię sprawował biskup Marek Jędraszewski. Pamięć poległych uczczono również składając kwiaty pod pomnikiem Armii Poznań.
HK

*


W sobotę i niedzielę 3 i 4 września dolny kościół w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu wypełnił się ludźmi. To młodzież z Wielenia nad Notecią pod kierunkiem ks. Stanisława Witka wystawiła po raz kolejny misterium religijno-patriotyczne "Sursum Corda!".

*


W sobotę 17 września o godz. 10 w poznańskiej katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. abp. Stanisława Gądeckiego. Za wstawiennictwem jego świętego patrona, Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla solenizanta.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki