Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diecezji włocławskiej (11)

Barbara Sawic
Fot.

Parafia św. Benona w Broniszewie W kazaniach, katechezach i konferencjach do rodziców i dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św., kładziono nacisk na nauczanie o tym, że Eucharystia jest źródłem życia chrześcijanina. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w konkursie nt. Eucharystii. Podczas nabożeństw majowych prowadzono rozważania eucharystyczne....

Parafia św. Benona w Broniszewie


W kazaniach, katechezach i konferencjach do rodziców i dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św., kładziono nacisk na nauczanie o tym, że Eucharystia jest źródłem życia chrześcijanina. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w konkursie nt. Eucharystii. Podczas nabożeństw majowych prowadzono rozważania eucharystyczne. Zakupiono trzy ornaty. Planowana jest renowacja zabytkowej monstrancji. O tajemnicy Eucharystii i trwającym Roku Eucharystii przypomina także dekoracja okolicznościowa świątyni oraz plakaty umieszczone na tablicy ogłoszeń.

Parafia św. Wojciecha w Grodźcu


Apel szkolny o Eucharystii, montaż słowno-muzyczny nt. Eucharystii, konkurs plastyczny, gazetki ścienne o tematyce eucharystycznej - w kościele i w szkołach. Cykl kazań o Eucharystii. Apel Jasnogórski - 2 czerwca 2005 - poświęcony Janowi Pawłowi II, zatytułowany "Rozważania Ojca Świętego o Eucharystii". Apele odbywać się będą drugiego dnia każdego następnego miesiąca, w rocznicę śmierci Papieża. Adoracja całodzienna Najświętszego Sakramentu, parafialna - 23 kwietnia, adoracja eucharystyczna w każdy czwartek miesiąca (jako zobowiązanie wiernych). Podczas białego tygodnia zwracano uwagę, że w Kościele trwa Rok Eucharystii i zachęcano wiernych do uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. i przyjmowania Komunii św. Dnia 10 czerwca udział dzieci komunijnych w Dniu Eucharystycznym w Świnicach Warckich.

Parafia św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi


Podczas Mszy św. głoszone jest Słowo Boże o Eucharystii; rekolekcje adwentowe i wielkopostne o Eucharystii; obrazek pierwszokomunijny o Eucharystii; nauka nowych pieśni o Eucharystii.

Parafia św. Jakuba Apostoła w Szadku


Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy piątek. Zaangażowanie wiernych dorosłych, młodzieży i dzieci do czynnego udziału we Mszach św., do włączania się w liturgię (czytania, modlitwa wiernych). Liczny udział dzieci w asyście liturgicznej. Katechezy i homilie o Eucharystii. Renowacja naczyń liturgicznych (kielichy, puszki, monstrancja, pateny). Zakupiono szaty liturgiczne, tj. ornaty, alby, komże, stuły, kapę. Upiększono świątynię: pomalowano ściany, odrestaurowano posadzkę. (cdn.)

Opracowała

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki