Logo Przewdonik Katolicki

Wyrazy oddania i miłości

ks. Sławomir Hejman
Fot.

Osiemnastego maja br. o godz. 20 wierni z parafii św. Wita w Tuliszkowie, wśród nich członkowie władz miejskich, licznie uczestniczyli w akcie poświęcenia pomnika Jana Pawła II - honorowego obywatela Tuliszkowa. Uroczystość zainaugurowano Mszą św. w intencji rychłej beatyfikacji Ojca Świętego. Proboszcz parafii ks. kan. Stanisław Nowak w homilii nawiązał do wskazań, jakie zostawił...

Osiemnastego maja br. o godz. 20 wierni z parafii św. Wita w Tuliszkowie, wśród nich członkowie władz miejskich, licznie uczestniczyli w akcie poświęcenia pomnika Jana Pawła II - honorowego obywatela Tuliszkowa. Uroczystość zainaugurowano Mszą św. w intencji rychłej beatyfikacji Ojca Świętego.


Proboszcz parafii ks. kan. Stanisław Nowak w homilii nawiązał do wskazań, jakie zostawił nam Papież: "Zanim odejdę, proszę was, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili się, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy, abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało" (Kraków, 8 czerwca 1979 r.). Homilię zakończyła modlitwa: "Boże, Ojcze i Pasterzu ludzkości, Twój Duch spoczął na Papieżu Janie Pawle II, by na wzór Jezusa Chrystusa, Twojego Syna i Najwyższego Kapłana, niósł dobrą nowinę ubogim, obwieszczał rok łaski od Pana, umacniał braci w wierze, stał się ikoną miłości odkrywającą piękno Twojego oblicza. Obdarz Twojego Sługę chwałą ołtarzy, by Twój święty Kościół, wypłynąwszy na głębię, tym mocniej usłyszał wołanie: "Nie lękaj się!", a drzwi serc powierzonego mu kiedyś ludu otwarły się na Chrystusa, naszego Pana wczoraj, dziś i na wieki. Amen".
Po Mszy św. udano się do miejsca, gdzie znajduje się pomnik Jana Pawła II. Aktu poświęcenia dokonał ks. Stanisław Nowak, po czym wiązanki kwiatów u stóp pomnika złożyli kapłani, przedstawiciele władz świeckich i delegacje różnych środowisk i stowarzyszeń. Zgromadzeni wysłuchali programu artystycznego, przygotowanego przez młodzież z Grzymiszewa. O godz. 21.37 odśpiewano chóralnie "Barkę", po czym chwilą ciszy uczczono pamięć Ojca Świętego. Należy się spodziewać, że wierni odpowiedzą na zaproszenie księdza proboszcza do udziału w modlitwie przy pomniku Papieża każdego drugiego dnia miesiąca o godz. 21.37.
Piękną i podniosłą ceremonię zakończyło zapalanie zniczy, które długo... długo... płonęły.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki