Logo Przewdonik Katolicki

Powrót magii?

Błażej Tobolski
Fot.

W sobotę 14 maja br. w sali Duszpasterstwa Akademickiego klasztoru oo. Dominikanów w Poznaniu odbyła się konferencja pt. "Powrót magii? Nauka i religia wobec magii, okultyzmu i spirytyzmu". Organizatorem spotkania był Ośrodek Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach w Poznaniu oraz czasopismo "W drodze". Na konferencji poruszono m.in. zagadnienia związane ze zjawiskiem magii w dzisiejszym...

W sobotę 14 maja br. w sali Duszpasterstwa Akademickiego klasztoru oo. Dominikanów w Poznaniu odbyła się konferencja pt. "Powrót magii? Nauka i religia wobec magii, okultyzmu i spirytyzmu".
Organizatorem spotkania był Ośrodek Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach w Poznaniu oraz czasopismo "W drodze".
Na konferencji poruszono m.in. zagadnienia związane ze zjawiskiem magii w dzisiejszym świecie, jej wpływem na człowieka. Sięgnięto również do historii, przypominając słuchaczom genezę procesów przeciwko nekromancji i czarom w średniowieczu. Zastanowiano się także, czy należy bać się "Harry'ego Pottera". Swoją wiedzą podczas obrad dzielili się m.in. dr Aleksander Posacki SI, dr Piotr Jordan Sliwiński OFM Cap i mgr Tomasz Gałuszka OP.
Materiały z konferencji ukażą się wkrótce w specjalnym wydaniu miesięcznika "W drodze".

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki