Logo Przewdonik Katolicki

ZAPROSZENIE na Bydgoską Drogę Krzyżową

Bp Jan Tyrawa
Fot.

Wszystkich drogich Diecezjan, a w szczególności mieszkańców Bydgoszczy, zapraszam w sobotę 19 marca br. na nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami miasta. Rozpocznie się ono o godz. 19 przed Katedrą Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, skąd udamy się do Bazyliki św. Wincentego ŕ Paulo. W przeddzień Niedzieli Palmowej, a zarazem XX Światowego Dnia Młodzieży, chcemy modlić się...

Wszystkich drogich Diecezjan, a w szczególności mieszkańców Bydgoszczy, zapraszam w sobotę 19 marca br. na nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami miasta. Rozpocznie się ono o godz. 19 przed Katedrą Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, skąd udamy się do Bazyliki św. Wincentego ŕ Paulo.
W przeddzień Niedzieli Palmowej, a zarazem XX Światowego Dnia Młodzieży, chcemy modlić się za młodych i z młodymi. Niech pragnienie "oddania pokłonu Jezusowi" na drodze krzyża ożywi naszą modlitwę i nadzieję.
Młodych wraz ze swymi duszpasterzami zapraszam także w niedzielę 20 marca do katedry na Eucharystię o godz. 11.
Papież prosi młodych: "Ofiarujcie Panu złoto waszego istnienia, to znaczy wolność naśladowania Go w miłości. Wznieście ku Niemu kadzidło waszej gorącej modlitwy. Ofiarujcie mirrę, czyli pełne wdzięczności uczucie ku Jezusowi, który umiłował nas aż po krzyż". Zachęcam, by młodzi przygotowujący się do Światowych Dni Młodzieży w Kolonii, jako "mirrę" ofiarowali Chrystusowi postanowienia złożone na wcześniej rozdanych Kartach Darów Duchowych. Jako "kadzidło" - modlitwę o powołania; młodzież diecezji bydgoskiej modlić się będzie o powołania dla diecezji Astana (Kazachstan) i Trewir (Niemcy). "Złoto" - wraz z trzema innymi diecezjami włączamy się w szczególny dar materialny dla diecezji astańskiej, w której pasterzuje związany z Bydgoszczą ks. arcybiskup Tomasz Peta. Kapłanom i wiernym Kazachstanu potrzebne są małe tabernakula - na ten cel złożymy ofiarę do puszek na zakończenie Bydgoskiej Drogi Krzyżowej.
W oczekiwaniu na spotkanie, raz jeszcze serdecznie wszystkich Was zapraszam.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki