Logo Przewdonik Katolicki

W obronie życia i kobiety

Dariusz Hybel
Fot.

Kręgi lewicowo-feministyczne w Polsce prowadzą w ostatnim czasie prawdziwą ofensywę wymierzoną w wartości oparte na prawie naturalnym. Najbardziej tragiczna w skutkach inicjatywa tych środowisk to projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie, która legalizuje aborcję. Poczęte dziecko będzie można zabić bez żadnych ograniczeń do 12. tygodnia ciąży! Inny projekt nowego prawa, sprzeczny...

Kręgi lewicowo-feministyczne w Polsce prowadzą w ostatnim czasie prawdziwą ofensywę wymierzoną w wartości oparte na prawie naturalnym. Najbardziej tragiczna w skutkach inicjatywa tych środowisk to projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie, która legalizuje aborcję. Poczęte dziecko będzie można zabić bez żadnych ograniczeń do 12. tygodnia ciąży!Inny projekt nowego prawa, sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem, to ustawa o związkach partnerskich. Wpisuje się ona w szeroki front legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych, z którym od lat mamy do czynienia zwłaszcza w krajach UE. Konsekwencją zmian w obowiązującym prawie jest, wcześniej czy później, kwestia adopcji dzieci. Choć dziś zwolennicy związków gejów i lesbijek wyciszają w Polsce te żądania, warto pamiętać, że mają swój wzór - Holandia dopuszcza adopcję dzieci przez "małżeństwa homoseksualne".
Nadchodzące miesiące będą wymagać od wszystkich ludzi dobrej woli szczególnego zaangażowania, by przeciwstawić się ofensywie "moralnego postępu". Jest to o tyle istotne, że powoli zbliżają się wybory do polskiego parlamentu, więc postulaty legalizacji aborcji, "małżeństw homoseksualnych", klonowania, badań na komórkach macierzystych czy walki z Kościołem będą jeszcze częściej podnoszone przez lewicowych polityków i grupy feministek.
Tym bardziej trzeba zapoznać się z najnowszym numerem "Głosu dla Życia", który dostarcza "intelektualnej amunicji" obrońcom tradycyjnych, sprawdzonych w chrześcijańskiej Europie wartości. Szczególnie warto przeczytać artykuł "Ale dlaczego lekarz...?" prof. Jerzego Jurkiewicza, który pisze: "Skoro nikomu normalnemu nie przychodzi do głowy angażować strażaka do rozniecania pożarów ani ratownika do topienia tonących, to dlaczego przyjmuje się możliwość zabijania przez lekarza nienarodzonych dzieci i skracania życia cierpiącym i nieuleczalnie chorym? Zadaję to pytanie tym wszystkim, którzy dążą do legalizacji aborcji i eutanazji: dlaczego lekarz?"
Z kolei William Saunders, dyrektor amerykańskiego Centrum na Rzecz Ludzkiego Życia i Bioetyki przy Instytucie Badań nad Rodziną w Waszyngtonie, w wywiadzie zatytułowanym "Postrzegają dziecko jako produkt" przestrzega przed konsekwencjami klonowania ludzi i eksperymentów na komórkach macierzystych. Saunders przypomina podstawową prawdę, że jakkolwiek szlachetnie ukazuje się klonowanie (zwłaszcza tzw. terapeutyczne), jego konsekwencją jest "zabijanie jednej istoty ludzkiej w celu uzyskania korzyści dla drugiej"!
By skuteczniej bronić w Polsce wartości prorodzinnych, na łamach "Głosu dla Życia" ukazują się od bieżącego numeru "Fundamenty Rodziny" - pismo redagowane przez stowarzyszenie Liga Małżeństwo Małżeństwu. Jego prezes Roman Strus opowiada o unikalnej i bardzo potrzebnej w Polsce inicjatywie. Liga stworzyła Wirtualną Przychodnię "Pro Vita". Jest to lista lekarzy, znajdująca się na stronach internetowych LMM, którzy w swojej praktyce medycznej mówią stanowcze "nie" dla aborcji, antykoncepcji, zapłodnieniu in vitro czy eutanazji. Osoby szukające takich lekarzy mogą się bezpłatnie z nimi skontaktować.
"Głos dla Życia" zamieszcza także poruszające świadectwo Hanny Wdowiak, która napisała o sobie: "jestem dotknięta nieuleczalną jak dotąd chorobą genetyczną, a mimo to jestem szczęśliwa i nie zamieniłabym się z osobą zdrową, która ma na pozór wszystko w swoim życiu, a krzyczy, że jest nieszczęśliwa". Świadectwo to redakcja "Głosu" dedykuje zwłaszcza osobom odpowiedzialnym za tzw. eliminację ludzkich embrionów z wadami genetycznymi oraz wszystkim zwolennikom cywilizacji śmierci.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki