Logo Przewdonik Katolicki

"Nie obrażam się na Boga" - tomik poezji

Małgorzata Białecka
Fot.

"Nie obrażam się na Boga jest na krzyżu obok mnie przemijanie to biologia przecież wiesz" Ten fragment i wiele więcej napisało samo życie ręką poetki Emilii Waśniowskiej. Prawdziwości i szczerości tej poezji nie sposób się oprzeć. Jest tam choroba, łzy, lęk przed odejściem, ale też niezłomna wiara, nadzieja i miłość do Boga i świata. Autorka pragnie nam powiedzieć,...


"Nie obrażam się na Boga
jest na krzyżu obok mnie
przemijanie
to biologia
przecież wiesz"


Ten fragment i wiele więcej napisało samo życie ręką poetki Emilii Waśniowskiej. Prawdziwości i szczerości tej poezji nie sposób się oprzeć. Jest tam choroba, łzy, lęk przed odejściem, ale też niezłomna wiara, nadzieja i miłość do Boga i świata.
Autorka pragnie nam powiedzieć, jak "po ludzku przyjmować los" w walce z nierównym przeciwnikiem, nowotworem, by "przyjąć dzień i cień i noc".
Emilia Teresa Waśniowska (1954) - poetka, pisarka, pedagog, dyrektor SP nr 34 w Poznaniu.
Odznaczona Nagrodą MEN I stopnia oraz Odznaką TPD "Przyjaciel Dziecka" i wieloma innymi, krzewicielka kultury i inicjatorka wielu imprez, bezgranicznie kochająca dzieci.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki