Szkoda, że to koniec

8 lipca br. zakończyły się półkolonie zorganizowane przez gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia im św. Wincentego a Paulo. Trwające dziesięć dni półkolonie były adresowane do dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. W tym roku wzięło w nich udział 45 dzieci. Uczestnicy półkolonii byli wytypowani przez pedagogów z gnieźnieńskich szkół podstawowych znajdujących się...
Czyta się kilka minut
8 lipca br. zakończyły się półkolonie zorganizowane przez gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia im św. Wincentego a Paulo. Trwające dziesięć dni półkolonie były adresowane do dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. W tym roku wzięło w nich udział 45 dzieci. Uczestnicy półkolonii byli wytypowani przez pedagogów z gnieźnieńskich szkół podstawowych znajdujących się na terenie Starego Miasta. Całość rozpoczęła i zakończyła Eucharystia w gnieźnieńskiej katedrze.

Po Mszach św. był czas na uroczyste obiady (na rozpoczęcie w "Barze pod Piątką", a na zakończenie w Hotelu Pietrak). W tegorocznym grafiku półkolonii znalazło się wiele atrakcji, m.in.: wycieczka do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy (zwiedzanie skansenu oraz słynnych Pól Lednickich z Bramą - Rybą), odwiedziny w Bibliotece Miejskiej, seans w kinie, wycieczka Szlakiem Piastowskim, a także zwiedzanie zakładów Philips Matsushita Battery Poland przy ul. Słonecznej w Gnieźnie. - Codziennie staraliśmy się zapewnić dzieciakom jakąś atrakcję - mówi prezes Stowarzyszenia, Maria Ćwiklińska.

Dzieci w trakcie półkolonii miały zapewnione trzy posiłki, a całość sfinansowana była głównie dzięki składkom członkiń Stowarzyszenia, jednak trudno zapomnieć tutaj o darczyńcach - Część pieniędzy uzyskaliśmy z Urzędu Miejskiego, a dzięki gnieźnieńskim restauratorom mogliśmy zapewnić naszym podopiecznym obiady przez cały czas trwania półkolonii - mówi wiceprezes stowarzyszenia Halina Ostrzycka.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas wspomóc - podsumowuje Maria Ćwiklińska. - Pomogli nam w tym oprócz już wspomnianych również inni, których nie sposób wymienić.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 29/2004