Logo Przewdonik Katolicki

Samochód w markecie

Grzegorz Wojtaszek
Fot.

Po ewentualnym wejściu do Unii Europejskiej czekają nas poważne zmiany w zasadach sprzedaży nowych samochodów. Zmiany te obowiązują w Unii Europejskiej już od 01.10.2002 roku Dealer samochodowy będzie miał możliwość sprzedawania w swoim salonie samochodów różnych marek. W salonie, który do tej pory kojarzył nam się np. z volkswagenem, będziemy mogli także nabyć np: hondę,...

Po ewentualnym wejściu do Unii Europejskiej czekają nas poważne zmiany w zasadach sprzedaży nowych samochodów. Zmiany te obowiązują w Unii Europejskiej już od 01.10.2002 roku

Dealer samochodowy będzie miał możliwość sprzedawania w swoim salonie samochodów różnych marek. W salonie, który do tej pory kojarzył nam się np. z volkswagenem, będziemy mogli także nabyć np: hondę, citroena, mercedesa itd.
Znacznie zostanie poszerzona ilość podmiotów, w których będziemy mogli nabyć nowy samochód. Do tej pory, chcąc kupić nowe auto, musieliśmy udać się do któregoś z dealerów, posiadających autoryzację na sprzedaż. Po ewentualnym wejściu do Unii Europejskiej sprzedaż nowych samochodów będzie także możliwa w marketach, sklepach czy innych podmiotach zajmujących się handlem.
Podobne zmiany dotyczą także zasad sprzedaży części zamiennych i usług związanych z obsługą eksploatacyjną oraz naprawą samochodów. Wszelkie więc usługi oraz naprawy będzie można wykonywać bez utraty gwarancji w warsztatach, które nie posiadały do tej pory autoryzacji na sprzedaż części czy też napraw gwarancyjnych danej marki.
Dealer lub warsztat samochodowy, wymieniając "jakąś" część na gwarancji, nie będzie musiał wymienić jej na tzw. oryginalną, pochodzącą od producenta auta. Będzie mógł używać tzw. podróbek, które często są zdecydowanie tańsze, pozostaje tylko pytanie, czy lepsze?
Wypada mieć nadzieję, że ewentualne wprowadzenie tych zmian w Polsce spowoduje poprzez zwiększenie konkurencji obniżenie cen na samochody oraz części zamienne oraz poprawi jakość obsługi klienta. Ale czy tak się stanie...?

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki