Logo Przewdonik Katolicki

Warsztaty dla singli W Drodze Serca

Warsztaty dla singli W Drodze Serca

Coraz więcej młodych ludzi, szczególnie wśród osób mieszkających w wielkich miastach, ma trudności w znalezieniu kandydata na przyszłego małżonka. Pędzący tryb życia, anonimowość, coraz więcej wyzwań, jakie niesie ze sobą zdobycie wykształcenia i kariera zawodowa, przyczyniają się do trudności w nawiązywaniu relacji i umacnianiu ich. Właśnie do tych młodych ludzi, singli, szukających dojrzałych kandydatów na małżonków, zaadresowane są Warsztaty W Drodze Serca, które odbędą się w Warszawie 15 lutego 2020.

„Spotykam coraz więcej osób, które są singlami, i mam przekonanie, że te warsztaty będą odpowiedzią na ich potrzeby i pomogą im przyjąć radość i pocieszenie płynące od Boga” - powiedział Jan Figat, przedstawiciel organizatorów.
 
„Dopóki nie poznamy kim jesteśmy, nie poznamy własnej tożsamości, będąc jeszcze singlem, to nie będziemy gotowi do tego, żeby stworzyć małżeństwa i rodziny. My nie byliśmy i trochę Wam o tym opowiemy”- powiedzieli Monika i Marcin Gomułkowie, autorzy ewangelizacyjnego projektu „Początek Wieczności”, którzy na warsztatach podzielą się swoim świadectwem.

Na warsztatach usłyszmy również konferencje o. Rajmunda Jurolaitis FSMI, rekolekcjonisty i duszpasterza młodzieży, który pochodzi z Litwy, posługiwał na Filipinach, we Włoszech, a obecnie od kilku lat pracuje w Polsce. ​
 
Podczas spotkania oprócz konferencji będzie czas na modlitwę i Mszę świętą, jak również część warsztatową stwarzająca okazję do interakcji z innymi uczestnikami.
 
Organizatorami warsztatów są Fundacja Jednym Sercem oraz Wspólnota Pocieszyciele Maryi, która spotyka się w parafii MB Nieustającej Pomocy na warszawskiej Saskiej Kępie. Więcej informacji o warsztatach oraz formularz zapisu można znaleźć na stronie: wdrodzeserca.pl. Warsztaty odbędą się w sobotę, 15 lutego 2020 w sali kurialnej Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej 3.
 
Nad akcją patronat honorowy objął ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej, biskup Romuald Kamiński.
 
LINK DO STRONY WARSZTATÓW: https://wdrodzeserca.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki