Logo Przewdonik Katolicki

Paradiso 2018

Paradiso 2018

Młodzi ludzie w dzisiejszym świecie potrzebują spotkania i świadectwa, potrzebują dużych wydarzeń wspólnoty Kościoła, gdzie widzą, że nie są w swojej wierze sami. Nie tylko młodzi, ale także ich duszpasterze potrzebują tego, aby budować świadomość, że razem można więcej.

Odpowiedzią na to pragnienie są Światowe Dni Młodzieży, gdzie mogliśmy obserwować radość płynącą ze spotkania młodych ludzi ze sobą i z Panem Bogiem. Tam gdzie gromadzi się lud Boży, tam objawia się Pan Bóg, a im więcej ludzi spotyka się w Jego Imię, tym większe doświadczenie  Pana Boga! 

Zainspirowani tymi wydarzeniami, w ostatnich dniach czerwca w Gostyniu organizujemy już po raz drugi Paradiso. Święty Filip Neri, patron księży Filipinów, współorganizatorów wydarzenia, mawiał "Preferisco il paradiso", co oznacza "Wolę niebo, wolę raj". Naszym założeniem jest stworzenie wielkiego namiotowego miasteczka gdzie młodzi dobrze będą mogli rozpocząć czas wakacji a jednocześnie zbliżać się do Pana Boga, do nieba!
  
Paradiso nie ma żadnych granic! Na spotkanie zapraszamy przede wszystkim młodzież od 15 - 30 roku życia wraz z ich duszpasterzami, opiekunami, katechetami, a także kleryków, zakonników, siostry zakonne, wszystkich duchownych. Przyjeżdżajcie najliczniej jak tylko możecie :) dla każdego znajdzie się miejsce!
  
W roku 2017 Paradiso odbyło się pierwszy raz i spotkało się z entuzjastyczną odpowiedzią uczestników. W wydarzeniu uczestniczyło ok. 500 młodych osób z całej Polski . W zeszłym roku tematem przewodnim spotkania był kerygmat. W tym roku ze względu na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Panamie będziemy przyglądać się bliżej postawie Maryi. Zaplanowaliśmy trzy konferencje prowadzone przez biskupów związane z trzema tematami: "Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.", "Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Pana." oraz "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego.". Będą z nami: abp Stanisław Gądecki, bp Grzegorz Balcerek, bp Damian Bryl, bp Marek Solarczyk, bp Łukasz Buzuń.
 
Paradiso to także czas odpoczynku i wakacyjnych aktywności, dlatego w ciągu dnia przygotowaliśmy warsztaty dla młodych. Oferta jest bardzo bogata, planujemy warsztaty artystyczne, sportowe, rowerowe, gitarowe, teatralne… i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Wieczorami weźmiemy udział w koncertach. W tym roku będą z nami: Monika Kuszyńska, Tau oraz Pinokio Brothers. Natomiast swoje świadectwa wygłoszą: Monika Kuszyńska oraz Andrzej Sowa “Kogut”
 
Każdego dnia przeżywać będziemy wspólną Eucharystię, a całe spotkanie zakończymy  wielkim wielbieniem przy oprawie muzycznej Chóru i Orkiestry Jordan.
 
Rejestrować się na wydarzenie możecie poprzez naszą stronę internetową: www.paradiso2018.pl - im szybciej tym lepiej :) (bardzo nam tym ułatwicie organizację wydarzenia!) Poza tym zachęcamy do kliknięcia “Wezmę udział” w naszym wydarzeniu i zaproszeniu znajomych na te niezwykłe dni! Nikogo nie może zabraknąć :)

Mamy nadzieję - do zobaczenia w Gostyniu! :)
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki