Logo Przewdonik Katolicki

Książka „Zraniony świat. Odnaleźć Boga, gdy życie nie ma sensu”

Książka „Zraniony świat. Odnaleźć Boga, gdy życie nie ma sensu”

Niejednokrotnie spotykamy ludzi (lub sami tego doświadczamy), iż mając wszystko (a nawet więcej!) nie czują spełnienia. Ks. Michael Schmitz próbuje wyjaśnić, gdzie może tkwić to „niespełnienie”.

To książka, która pomaga odzyskać wiarę w to, że życie każdego człowieka ma sens, bez względu na to, co się w nim wydarzyło. Jak wskazuje ks. Michael Schmitz, warto zaufać, że tak właśnie jest i że naszym celem nie jest bycie takimi, jakimi powinniśmy lub chcielibyśmy być, ale – jakimi właśnie jesteśmy. To może doprowadzić do odnalezienia prawdziwego szczęścia w tym niedoskonałym świecie.
 
„We współczesnym świecie najgłębszą raną jest nasz brak zaufania do Boga. Najważniejsze pytania zatem są takie: „Czy ufasz Bogu nawet wtedy, gdy milczy?”; „Czy ufasz Bogu nawet wtedy, gdy nie dokonuje cudu?”; „Czy ufasz Bogu nawet wtedy, gdy to, co zostało zepsute na powierzchni, pozostaje nienaprawione?” – wymienia Michael Schmitz w książce Zraniony świat. Odnaleźć Boga, gdy życie nie ma sensu (tytuł oryginalny: A World Undone: Finding God When Life Doesn't Make Sense).
 
Niejednokrotnie spotykamy ludzi (lub sami tego doświadczamy), iż mając wszystko (a nawet więcej!) nie czują spełnienia. Autor próbuje wyjaśnić, gdzie może tkwić to „niespełnienie”. Daje podpowiedź, jak możemy sobie z tym poradzić.
 
Opiera się na konkretnych wydarzeniach z Ewangelii, które pomagają zrozumieć przesłanie. Mike Schmitz swobodnie przeplata sytuacje zaczerpnięte z Biblii z naszym współczesnym życiem. Łączy te dwie płaszczyzny, prowokując do zatrzymania się i refleksji. Pomocne są w tym pytania zawarte na końcu każdego rozdziału.
 
Balansując między nowoczesnością, a tradycją, między wiarą, a konformizmem możemy w pewnym momencie zagubić źródło jedynego prawdziwego szczęścia, jakim jest bliska relacja z Panem Bogiem.
 
Książka skierowana jest do ludzi w każdym wieku, którzy szukają wytłumaczenia swojego stanu „niepełnego szczęścia”. Czytelnik, poprzez wyznaczone wyzwania i krótkie modlitwy na końcu każdego rozdziału, może uzyskać „pierwszą pomoc” na drodze szukania spełnionego życia.
 
O autorze:
Michael Schmitz (ur. 1974) – amerykański ksiądz katolicki, mówca, autor podcastów. Duszpasterz rzymskokatolickiej wspólnoty akademickiej Newman Catholic Campus Ministry na Uniwersytecie Minnesoty w Duluth oraz dyrektor ds. duszpasterstwa młodzieży w diecezji Duluth. Wychował się w katolickiej rodzinie, ma pięcioro rodzeństwa. Autor książki Stworzeni do miłości (2020).
 
Patronat medialny:
kwartalnik „Niedziela Magazyn", „Przewodnik Katolicki”, miesięcznik „W drodze”, „Idziemy”, Aleteia.pl, dominikanie.pl, misyjne.pl, Radio Nadzieja, Radio Emaus, Radio Doxa, Radio Warszawa, Radio Poznań.
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki