Logo Przewdonik Katolicki

Co lepiej kupić: laptop czy komputer stacjonarny?

| 04.04.22r
MATERIAŁ SPONSORA

Podczas zakupu sprzętu komputerowego wielu osobom trudno jest podjąć ostateczną decyzję. Zastanawiają się nad tym, co wybrać: komputer stacjonarny czy laptop? Każde z tych rozwiązań ma zarówno zalety, jak i wady, więc warto je przeanalizować. Ułatwi to podjęcie słusznej decyzji zakupowej. Trzeba pamiętać o tym, że dobrej jakości sprzęt kosztuje, jest to zwykle wieloletnia inwestycja.

Zakup komputera czy laptopa? Co wybrać?

Sprzęt komputerowy jest potrzebny niemalże każdemu. Niełatwo obchodzić się bez niego na co dzień. Dawniej większość osób miała komputer stacjonarny, ale obecnie jest on coraz częściej zastępowany laptopem. Nadal nie brakuje miłośników klasyki. W przypadku komputera stacjonarnego można liczyć na swobodne rozbudowanie go, zakup sprzętu o preferowanej konfiguracji. Komputer stacjonarny cechuje się wysoką wydajnością, zwykle jest tańszy od laptopa. Komputery są cenione również za wygodę użytkowania, bo wiele elementów znajduje się osobno (monitor, klawiatura itd.). Przekłada się to na ergonomię użytkowania. Komputery można samodzielnie montować, modyfikować i konserwować. Do zalet zalicza się również mnogość dostępnych gniazd. Są też minusy: brak mobilności, duże gabaryty, większy pobór mocy, spora ilość kabli. Laptopy są niewielkich rozmiarów, można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie, używać w domu, pracy, w plenerze, kawiarni, pociągu. Laptopy mają zwartą konstrukcję, mogą być używane bez stałego źródła zasilania ze względu na akumulator.

Laptopy odznaczają się cichą pracą, niskim poborem energii elektrycznej. Laptop jest już wyposażony w głośniki, monitor i klawiaturę. Niestety nie ma zbyt wielu możliwości odnośnie do modyfikacji sprzętu ani jego rozbudowy. Trzeba liczyć się z ograniczoną ergonomią pracy, utrudnioną wymianą podzespołów, wyższą ceną. Dobrej jakości sprzęt komputerowy nie jest tani, dlatego warto mieć w zanadrzu kody rabatowe Media Markt i do wielu innych popularnych sklepów, które mają w swojej ofercie komputery stacjonarne i laptopy. Pojawia się jednak pytanie, gdzie ich szukać. Skarbnicą najnowszych promocji, atrakcyjnych obniżek cenowych jest portal Rabatio.com. Wszystkie kody rabatowe są regularnie aktualizowane, a lista dostępnych sklepów wciąż się powiększa. Jest to idealne miejsce dla osób chcących zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupach produktów z różnych kategorii.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki