Logo Przewdonik Katolicki

Jak dobrać rozmiar pierścionka i uniknąć zwrotów?

| 10.11.23r

Na to zwróć uwagę przy zakupie biżuterii przez internet.

Zakup pierścionka – nie tylko zaręczynowego – to nie lada wyzwanie. Poza jego wyglądem, kruszcem, z którego jest wykonany, rodzajem kamienia, którym jest wysadzany czy szlifem, nie mniej istotnym elementem jest jego rozmiar. Czym kierować się podczas zakupu biżuterii przez internet? Jak określić rozmiar pierścionka, aby uniknąć jego zwrotu? Wyjaśnimy od a do z.
 
Pierścionek niespodzianka: sztuka wyboru idealnego rozmiaru
Aby zakupiony pierścionek był prezentem trafionym, musi być przede wszystkim odpowiednio dopasowany. Zbyt luźny będzie zsuwał się z palca, a zbyt ciasny będzie powodował otarcia, a nawet ból i obrzęk. Komfort noszenia i wygoda to podstawa, dlatego tak ważne jest, aby dobrać właściwy rozmiar pierścionka. Od czego zacząć?
 
Wszystko zależy od tego, czy osoba obdarowywana ma świadomość tego, iż wkrótce stanie się posiadaczką owego pierścionka. Jeśli tak, najlepszym pomysłem wydaje się wspólna wyprawa do salonu jubilerskiego i dokonanie pomiaru przez profesjonalistów. Jeśli jednak z jakichś powodów jest to niemożliwe bądź osoba ta nie wie o tym, iż wkrótce na jej palcu pojawi się nowy nabytek, warto podejść do tematu z głową, aby później uniknąć rozczarowań i konieczności dokonywania zwrotu.
 
Tradycyjnie czy nowocześnie? Sznurek, nitka i tasiemka kontra aplikacje w telefonie
Dawniej popularnym sposobem na zmierzenie obwodu palca serdecznego było owinięcie go tasiemką bądź sznurkiem. Trzeba jednak sprawę postawić jasno: nie są to miarodajne narzędzia. Jeśli dana osoba nosi już pierścionek, najlepiej po prostu – w tajemnicy przed nią – zmierzyć jego wewnętrzną średnicę. Co ważne, wartość ta powinna być wyrażona w milimetrach, ponieważ w tym przypadku każdy milimetr ma znaczenie. Najbardziej wiarygodnym narzędziem będzie specjalne urządzenie miernicze, dostępne u jubilera. Przydatna może okazać się również zwykła linijka czy suwmiarka.
 
Jeżeli nie mamy możliwości zabrania pierścionka ze sobą „na miasto”, zamiast owijania palców papierem czy nitką, lepiej wykorzystać w tym celu aplikacje na telefon, które dyskretnie pomogą nam ustalić właściwy rozmiar. Proces jest zupełnie nieskomplikowany, bowiem wystarczy zeskanować pierścionek, podążając za wskazówkami na ekranie. Najlepiej wykorzystać w tym celu dwie niepowiązane ze sobą aplikacje i porównać uzyskane wyniki celem zminimalizowania ryzyka błędu. Jeśli nadal mamy problem z ustaleniem rozmiaru, warto zwrócić się o pomoc do rodziny czy przyjaciół osoby obdarowywanej.
 
Właściwy pomiar pierścionka: miara jubilerska 
Jeśli nie dysponujemy pierścionkiem, najlepiej zmierzyć palec specjalną miarką jubilerską, która ma postać kilkudziesięciu obręczy zamocowanych na druciku. Przekłada się je z palca na palec tak długo, aż pierścień, przechodząc przez kosteczkę, będzie dobrze leżał na palcu, dając lekki opór. Warto również zwrócić uwagę na to, czy w chwili dokonywania pomiaru dłonie nie są opuchnięte.
 
Bezpłatną miarę jubilerską zamówisz tutaj: https://savicki.pl/. W przypadku nieprawidłowo dokonanego pomiaru i zakupu pierścionka w niewłaściwym rozmiarze, jubiler Savicki bezpłatnie umożliwia w ciągu 120 dni od dnia zakupu: dokonanie zwrotu, wymianę towaru na inny bądź korekcję rozmiaru pierścionka.
 
Podsumowanie
Biżuteria, którą otrzymujemy w prezencie, pełni nie tylko funkcję eleganckiego dodatku, ale zazwyczaj jest też wspaniałą pamiątką, która towarzyszy nam przez długie lata, a potem niejednokrotnie jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Odkryj radość dzielenia się z innymi tym, co najpiękniejsze i spraw bliskiej Ci osobie wyjątkowy prezent!
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki