Logo Przewdonik Katolicki

Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych zaprasza na bezpłatne konsultacje ze specjalistami

| 20.12.23r

Fundacja Bonifraterska zaprasza do skorzystania z oferty Sieci Poradni Rodzinnych – na zainteresowanych czekają kompleksowe, bezpłatne i profesjonalne usługi doradcze ekspertów: prawników, lekarzy, dietetyków, nauczycieli, doradców duchowych i innych.

Projekt „Po pierwsze rodzina! – Bonifraterska Sieć Poradni Rodzinnych”, finansowany jest z środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
 
Oferowane w ramach projektu porady i konsultacje mają charakter nieodpłatny. Utworzona sieć placówek, ulokowana przy trzech konwentach bonifraterskich: w Krakowie, Łodzi i Katowicach, wspiera małżeństwa, wzmacniając ich kompetencje rodzicielskie oraz pomagając w radzeniu sobie z trudnościami i konfliktami w życiu rodzinnym. W przypadku osób planujących założyć rodzinę, poradnie służą poprzez ich przygotowanie do rozpoczęcia nowych ról życiowych i społecznych.
 
Dodatkowo realizacja projektu umożliwia lokalnym społecznościom uczestniczyć w inicjatywach integrujących mieszkańców na rzecz rodziny, m.in. w różnorodnych wydarzenia organizowanych w ramach programu. W serii Pikników Rodzinnych, które odbyły się już w Katowicach, Łodzi i Krakowie licznie wzięły udział rodziny, jak i pary planujące ich założenie. W ramach wydarzenia przeprowadzone zostały prelekcje i wykłady, np. na temat komunikacji w małżeństwie, kryzysu w związkach, pielęgnacji nowonarodzonego dziecka i jego rozwoju do 1. roku życia. Nie zabrakło warsztatów dla najmłodszych, m.in. w zakresie udzielania pierwszej pomocy czy fizjoprofilaktyki oraz atrakcji takich jak dmuchańce, koncerty czy smaczne przekąski.
 
Działania środowiska bonifraterskiego obejmują szeroki zakres w kontekście wartości życia ludzkiego. Od posługi na zasadzie opieki nad chorymi czy ziołolecznictwa, po działania na rzecz wspierania rodzin. Realizując założenia programu „Po Pierwsze Rodzina” bonifratrzy wspierają promocję tradycyjnego modelu rodziny oraz zapewniają im wsparcie, od prawno-psychologicznego, przez medyczne, aż po duchowe.
 
Wszystkie porady i konsultacje przeprowadzane w ramach programu są nieodpłatne. Rejestracja jest bardzo prosta – należy jedynie zadzwonić do koordynatora regionalnego i umówić się na wizytę do wybranego specjalisty. Szczegóły programu dostępne są pod adresem www.fundacjabonifraterska.org
Logotypy-Bonifraterska-siec-poradni-rodzinnych-1.png

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki