Logo Przewdonik Katolicki

Abp Ryś zachęca do duchowej rewitalizacji miast

| 17.08.21r
fot. BP KEP

„Miasto – rewitalizacja” – pod takim hasłem od 9 do 11 września w Łodzi odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji.

– Miasto ewangelizuje się w ten sposób, że nie przynosi się Jezusa z zewnątrz, ale odkrywa Jezusa, który tu jest. Współczesne miasta stanowią uprzywilejowane miejsce dla nowej ewangelizacji – mówi za papieżem Franciszkiem abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Kongres jest próbą głębszego odczytania i zastosowania wskazań papieża z dokumentu programowego Evangelii gaudium o ewangelizacji prowadzonej na terenach miejskich.
Kongres będzie trwał trzy dni. Pierwszy będzie ofertą głównie dla księży. Następne dwa upłyną pod znakiem rekolekcji dla ewangelizatorów, prowadzonych przez Wspólnoty Jerozolimskie, konferencji i warsztatów, a także ewangelizacji miasta. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach o tematyce: Różnice pokoleniowe, Skazani, Bezdomni, Małżeństwa niesakramentalne, Homoseksualizm, Rozczarowani Kościołem, Kultura młodych, Przemoc wobec kobiet i dzieci, Ewangelizacja w sieci.
– Punktem wyjścia będzie adhortacja Evangelii gaudium, w której Franciszek pisze, że miasto ewangelizuje się w ten sposób, że nie przynosi się Jezusa z zewnątrz, ale odkrywa Jezusa, który tu jest. Papież pokazuje dwa równie uprzywilejowane, co „zakryte”, obszary obecności Pana, są to peryferie i kultura. Ważne jest, by Go tam odkryć. Dodaje, że współczesne miasta stanowią uprzywilejowane miejsce dla nowej ewangelizacji – mówi abp Grzegorz Ryś.
Szczegółowe informacje i zapisy na stronie odnowa.jezuici.pl/rekolekcje/forum-i-sesje
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki