Logo Przewdonik Katolicki

Sto serc na setne urodziny

| 17.05.20r
Serce dla Jana Pawła II (vaticannews.va)

Sto serc dla Jana Pawła II z okazji jego setnych urodzin. W ten sposób hiszpańska Polonia postanowiła uczcić tę ważną rocznicę. „Sercem” mogło być pamiątkowe zdjęcie z polskim papieżem, wspomnienie, rysunek czy też piosenka. Do akcji włączyły się z entuzjazmem całe rodziny.

Akcja zbierania serc dla Jana Pawła II rozpoczęła się miesiąc temu. Są nimi m. in. zdjęcia z historycznego spotkania Polonii z papieżem w nuncjaturze w Madrycie podczas jego pierwszej podróży do Hiszpanii w 1982 r.
 
„Papież nawet nie wiedział, że otwierał nam drzwi. Hiszpanie przyjmowali nas bardzo ciepło, widzieli w nas Jana Pawła II. Zawsze uważali nas za niezwykle pobożnych, mówili wręcz że bije z nas świętość... To nam na początku bardzo pomogło” – wspomina Jolanta Grześków, która przyjechała do Avili 29 lat temu.
 
Elżbieta Święcka, tłumacz pism soborowych Karola Wojtyły na język hiszpański, przyjechała do Hiszpanii ponad 40 lat temu, ale wciąż pamięta spotkanie z Janem Pawłem II w Warszawie w czerwcu 1979 r. Krzyż, który wówczas trzymała stał się rodzinną relikwią. „Nie zapomnę słów, które wówczas skierował do nas młodych, że serce ludzkie może wypełnić jedynie Bóg, Duch Święty” – opowiada.
Warto dodać, że do akcji „Sto serc dla Jana Pawła II” włączyły się także rodziny z Włoch, Holandii i Polski.

MJ za KAI

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki