Logo Przewdonik Katolicki

FC Köln pomaga zaplanować liczbę uczestników liturgii

| 07.05.20r
fc.de

Słynny niemiecki klub piłkarski FC Köln pomaga archidiecezji kolońskiej dostosować się do wytycznych związanych z pandemią – jego system rezerwacji biletów umożliwia zaplanowanie odpowiedniej liczby uczestników mszy św. i nabożeństw w kościołach.

Wdzięczność wobec znanego na całym świecie klubu Bundesligi wyraził wikariusz generalny archidiecezji ks. dr Markus Hofmann. Przyznał, że to „piękny gest solidarności”.
 
Od pierwszego weekendu maja w kościołach na terenie największego pod względem liczny ludności kraju związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii można znowu sprawować publiczny kult, ale pod pewnymi warunkami. Wierni muszą zachować w kościołach odpowiednią odległość między sobą, dlatego ich liczba powinna być ograniczona, w zależności od wielkości świątyni.
 
Aby spełnić te wymogi, archidiecezja kolońska postanowiła skorzystać z internetowego systemu rezerwacji biletów, który pomaga 1. FC Köln w planowaniu takich wydarzeń, jak sesje z podpisywaniem autografów. Klub szkoli teraz członków parafii, jak korzystać z tego rozwiązania. Niemniej, nie każda parafia zdecydowała się na wykorzystanie systemu do swoich potrzeb.
 
Użyczony system biletowy gwarantuje, że wierni nie wybiorą się do kościoła tylko po to, by się dowiedzieć, że nie ma już dla nich miejsca w świątyni. Bilety wydawane są w formie elektronicznej online lub przez rezerwację telefoniczną. Dzięki wdrożeniu usługi możliwe byłoby także wyśledzenie ewentualnych łańcuchów infekcji koronawirusa.

MJ za KAI

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki