Logo Przewdonik Katolicki

Ksiądz oddał respirator

AM | 24.03.20r
fot. araberara.it

Ksiądz Giuseppe Berardelli, proboszcz parafii w Casnigo stał się bohaterem włoskiej walki z epidemią. 72-letni kapłan zarażony koronawirusem dostał respirator od swojej wspólnoty parafialnej, ale poprosił, aby oddać go młodszemu pacjentowi, mimo że sam potrzebował tego urządzenia.

We Włoszech brakuje respiratorów i lekarze nie są w stanie pomóc wszystkim chorym, wymagajacym wspomagania w oddychaniu. Ksiądz Giuseppe kilka dni później zmarł właśnie z powodu Covida-19. Włoskie media uznały gest księdza heroicznym, ponieważ oddał swoje życia, aby ratować młodszego człowieka, którego nawet nie znał.

Parafianie nie mogli uczestniczyć w pogrzebie, ale pożegnali swojego Proboszcza oklaskami z balkonów. 

 Lokalna gazeta "Araberara" cytuje wspomnienie burmistrza miejscowości Casnigo o księdzu Giuseppe: „Był prostą osobą, z wielką życzliwością i sympatią wobec wszystkich, wierzących i niewierzących. Jego powitaniem było „pokój i dobro”. Zawsze przyjazny i dostępny dla wszystkich, nie tylko parafian, brał udział we wszystkich wydarzeniach, nigdy nie będąc nachalnym”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki