Logo Przewdonik Katolicki

Ogłoszono kalendarz papieskich celebracji

KAI | 03.03.17r

Jak Franciszek spędzi Wielki Post i gdzie będzie się modlił w czasie Wielkiego Tygodnia?

Ojciec Święty odwiedzi w marcu Mediolan, zaś w kwietniu diecezję Carpi, będzie też przewodniczył liturgii Wielkiego Tygodnia – wynika z kalendarza papieskich celebracji na najbliższe dwa miesiące, opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
W piątek 17 marca Franciszek będzie przewodniczył o godz. 17.00 liturgii pokutnej w bazylice watykańskiej. 
W sobotę 25 marca Ojciec Święty złoży wizytę w Mediolanie.
W niedzielę 2 kwietnia papież odwiedzi diecezję Carpi w północnych Włoszech, w regionie Emilia-Romania, w prowincji Modena.
Tydzień później, 9 kwietnia Franciszek będzie o godz. 10.00 przewodniczył liturgii Niedzieli Palmowej na placu św. Piotra.
W Wielki Czwartek 13 kwietnia o godz. 9.30 Ojciec Święty będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej Mszy św. Krzyżma.
Tego samego dnia wieczorem, podobnie jak w latach poprzednich papież będzie przewodniczył Liturgii Wieczerzy Pańskiej w jednym z miejsc o szczególnym znaczeniu duszpasterskim. Na razie nie podano jeszcze, gdzie to będzie.
W Wielki Piątek, 14 kwietnia Franciszek będzie przewodniczył o godz. 17.00 Liturgii Męki Pańskiej w bazylice watykańskiej, zaś o godz. 21.15 przybędzie do Koloseum, gdzie weźmie udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
W Wielką Sobotę 15 kwietnia o godz. 20.30 Ojciec Święty będzie przewodniczył Liturgii Wigilii Paschalnej w bazylice watykańskiej.
W Niedzielę Wielkanocną, 16 kwietnia papież będzie o godz. 10.00 przewodniczył Mszy św. na placu św. Piotra, a o godz. 12.00 udzieli z logii bazyliki watykańskiej uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki