Logo Przewdonik Katolicki

„Wyślij pączka do Afryki 2015”

msz | 02.02.15r

Kapucyńska akcja mająca na celu pomoc humanitarną dla mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu organizowana jest już po raz trzeci.

W tłusty czwartek będzie można finansowo wesprzeć charytatywne, edukacyjne i religijne projekty polskich zakonników prowadzone w tych dwóch afrykańskich krajach. Zaoszczędzone na pączkach w tłusty czwartek pieniądze można przekazać potrzebującym w Afryce albo kupować specjalne pączki, z których dochód sfinansuje misyjne projekty. Można to zrobić na kilka sposobów: np. odwiedzić w tłusty czwartek cukiernię, która bierze udział w akcji lub samodzielnie upiec pączki, poczęstować nimi swoją rodzinę czy kolegów w pracy i zebrać od nich datki. Nazwa akcji pochodzi od nazwiska misjonarza, który jeszcze przed wyjazdem na misje organizował akcję „Benedykt Pączka zaprasza na Pączka”. W ub. roku do akcji włączyło się 130 placówek. W sumie uczniowie uzbierali ponad 130 000 zł.
Misjonarzom można też pomóc bez wychodzenia z domu – kupując e-pączka za pośrednictwem strony: www.paczek.kapucyni.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki