Logo Przewdonik Katolicki

Modlitwa przed kliniką aborcyjną

asz | 10.04.15r

Biskup amerykańskiego stanu Arizona Thomas Olmsted po raz dwunasty poprowadził w Wielki Piątek nabożeństwo pokutne przed jedną z największych klinik wiodącej organizacji aborcyjnej Planned Parenthood.

 Wykonuje się w niej aborcję aż do 24. tygodnia ciąży, a jak wynika z badań 36% dzieci urodzonych w 24. Tygodni − przeżywa. Anita Usher, koordynator akcji Local 40 Days for Life, komentuje, że pacjentkami kliniki są kobiety w widocznej, zaawansowanej ciąży. Podczas nabożeństwa, w którym wzięło udział ponad 150 osób, biskup porównał śmierć nienarodzonych do ukrzyżowania Chrystusa, mówiąc, że „to prawdziwa Kalwaria, jednak trzeba, by wierzący zjednoczyli się w modlitwie i w ten sposób pokazali matkom, że istnieje inna, lepsza droga”. Z kolei Ellen Sweeney, adwokat i zwolennik pro-life, zapewniała, że „to rzeczywiście współczesna kalwaria i skoro uważamy się za chrześcijan, to musimy być obecni w takich miejscach”. Modlący się przekonywali wchodzące do kliniki kobiety do zmiany decyzji, zapewniając, że gotowi są zaadoptować ich dzieci. Biskupowi rokrocznie towarzyszą również inni księża oraz klerycy, w tym ojciec Joseph Terra, który mimo brutalnej napaści na niego na terenie parafii w 2014 roku nie przestał uczestniczyć w tego typu nabożeństwach. O tym, z jaką wrogością spotykają się zwolennicy pro-life świadczy fakt, że w wyniku tego napadu zmarł 28-letni kapłan Kenneth Walker.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki