Logo Przewdonik Katolicki

Ja na razie tylko dorastam

ks. Mirosław Tykfer
Fot. Zuzanna Szczerbińska/PK. ks. Mirosław Tykfer redaktor naczelny

W tym numerze kolejny raz dołączamy modlitewnik 5 minut z Bogiem. Dodatek okazał się bardzo trafiony. Muszę przyznać, że tak dobrym jego przyjęciem jestem jednak zaskoczony.

Okazuje się, że wbrew potocznym opiniom, ludzie naprawdę szukają w mediach katolickich rzeczy głębokich, a nie kolorowych gadżetów. My również w redakcji staramy się modlić każdego dnia w ten sposób, co sprawia, że z naszymi Czytelnikami tworzymy duchową wspólnotę. Kto bierze do ręki 5 minut z Bogiem, wie, że nie jest sam. Modlimy się za siebie nawzajem.
Innym dodatkiem w tym numerze jest folder kampanii „Kochamy każde dziecko” autorstwa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Bardzo nam zależy, aby wrażliwość pro-life w naszym kraju wzrastała. Tym bardziej że wciąż istnieje możliwość zwiększenia ochrony prawnej dzieci nienarodzonych. Kampania nie ma jednak charakteru walki politycznej czy światopoglądowej. Spokojnie i rzeczowo argumentuje zasadność starań o większą obronę życia poczętego, opierając się na wiedzy naukowej i doświadczeniu konkretnych ludzi. „Przewodnik” nieustannie powraca do tego tematu w tym samym celu: nie po to, aby pobudzać do walki, ale uzasadniać stanowisko Kościoła w tej sprawie.
Trzecią, bardzo wstydliwą dla mnie sprawą jest konieczność korekty mojego poprzedniego artykułu wstępnego. Tydzień temu wspomniałem w nim o pani Józefie Hennelowej. Niestety, popełniłem błąd, zmieniając jej imię na… Zofię. Bardzo więc panią Józefę przepraszam i jako wieloletnią dziennikarkę, która niejeden tego typu błąd w prasie zapewne już widziała, uprzejmie proszę o wyrozumiałość.
Na sam koniec chciałem tylko krótko powiedzieć, że bardzo mnie ucieszył reportaż z hospicjum utworzonego przez ks. Jana Kaczkowskiego (s. 24). Przywołał on bardzo miłe wspomnienia z przeszłości, kiedy z Jasiem spotkaliśmy się na drodze rozeznawania swoich powołań. Dzisiaj widzę jasno, że Jasio potrafił swoje kapłaństwo wypełnić treścią, do której ja na razie tylko próbuję dorastać.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki