Logo Przewdonik Katolicki

Feniksy 2013 rozdane!

PK
Fot.

Wanda i Andrzej Półtawscy, prezydentowa Karolina Kaczorowska, bp Antoni Długosz, Ernest Bryll to tegoroczni laureaci Nagrody Głównej Feniks 2013, przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich podczas dorocznych targów. W tym roku tę najbardziej prestiżową wśród wydawców książek katolickich nagrodę otrzymała także Jolanta Hajdasz, zastępca redaktora naczelnego Przewodnika Katolickiego, oraz wydawca tygodnika Drukarnia i Księgarnia Świętego Wojciecha

Wanda i Andrzej Półtawscy, prezydentowa Karolina Kaczorowska, bp Antoni Długosz, Ernest Bryll – to tegoroczni laureaci Nagrody Głównej Feniks 2013, przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich podczas dorocznych targów. W tym roku tę najbardziej prestiżową wśród wydawców książek katolickich nagrodę otrzymała także Jolanta Hajdasz, zastępca redaktora naczelnego „Przewodnika Katolickiego”, oraz wydawca tygodnika – Drukarnia i Księgarnia Świętego Wojciecha.
 
Karolinę Kaczorowską, wdowę po prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej, Kapituła uhonorowała po raz pierwszy przyznawaną nagrodą „Księga życia”. Prezydentową wyróżniono za „życie naznaczone służbą na rzecz narodu polskiego i młodzieży”, działalność edukacyjną i wychowawczą, a także charytatywną w Zjednoczeniu Polek w Wielkiej Brytanii.

Świętujące w tym roku 65. rocznicę ślubu małżeństwo Półtawskich zostało nagrodzone Feniksem 2013 za „rzadko spotykany w świecie styl życia i zaangażowania konfesyjnego oraz godny naśladowania wkład w rozwój polskiej filozofii i kultury moralnej, za odsłonięcie wielu aspektów posługi duszpasterskiej Karola Wojtyły, wielkiego kapłana, biskupa i papieża”. Doceniono także ich wysiłek w obronie życia i jego godności, który wielu ludziom przynosi wsparcie i wzmacnia ich nadzieję. Kapituła podkreśliła również, że Wanda i Andrzej Półtawscy w swej aktywności naukowo-badawczej, niezaniedbującej porządku rodzinnego, w otwarciu na innych, stworzyli personalistyczny model małżeńskiej wspólnoty. Dwa Feniksy specjalne powędrowały do znanego przede wszystkim z książek i telewizyjnych programów dla dzieci bp. Antoniego Długosza i poety Ernesta Brylla.

 

Pełne teksty artykułów "Przewodnika Katolickiego" w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki