Logo Przewdonik Katolicki

Udane Święto Dobrej Książki

Udane  Święto Dobrej Książki

Ponad 180 wystawców z całego kraju, 12 tys. prezentowanych publikacji, przeszło 150 wydarzeń towarzyszących, blisko 40 tys. zadowolonych czytelników – tak prezentuje się wstępne podsumowanie jubileuszowej edycji Targów Wydawców Katolickich. Ta frekwencja przekłada się na kilkaset tysięcy książek, które w ciągu czterech targowych dni wzbogaciły rodzinne biblioteczki w tysiącach polskich domów.

- Jednym z głównych zadań TWK jest promocja Dobrego Słowa i dobrej książki, szerzenie wiedzy o potrzebie kontaktu z książką – deklaruje ks. Roman Szpakowski, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które jest organizatorem Targów.
Największa aktywność czytelników tradycyjnie koncentrowała się wokół spotkań z ulubionymi autorami. Rekordowo długa, podczas tegorocznych Targów, kolejka ustawiła się w sobotnie popołudnie do stoiska Wydawnictwa Esprit, gdzie z czytelnikami spotkał się ks. Piotr Glas.
W okresie premier wydawniczych, a także ważkich kwestii społecznych i kulturowych, jak rola kobiet w Kościele i życiu zakonnym, czy potrzeba pielęgnowania pamięci o bohaterach walki o niepodległość i suwerenność Kościoła  w okresie PRL-u. Otwartość TWK na publiczność dziecięcą potwierdza z kolei fakt, że „jeden z targowych namiotów wręcz pękał w szwach” podczas sobotniego koncertu zespołu dziecięcego Turbo Anioły.
- Cieszy także prestiż jaki towarzyszy Nagrodzie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS.
W tegorocznej edycji, w ramach 19. konkursowych kategorii nagrodzono i wyróżniono blisko 100 publikacji, począwszy od pozycji literackich, książek dla dzieci i młodzieży,  przez literaturę dotyczącą duchowości, historii Polski i Kościoła, po multimedia i muzykę chrześcijańską. Od ponad dwóch dekad FENIKS stanowi rekomendację najlepszych publikacji o tematyce religijnej, ukazujących się w naszym kraju. Natomiast Nagroda Główna i inne Nagrody przyznawane poza kategoriami pozwalają na uhonorowanie dorobku intelektualnego i duchowego najwybitniejszych autorów i działaczy - mówi ks. Roman Szpakowski SDB, dyrektor Targów.
 
Kolejna edycja Targów Wydawców Katolickich odbędzie się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim, w terminie 23-26 kwietnia 2020 roku.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki