Logo Przewdonik Katolicki

Nadchodzi Święto Dobrej Książki

SWK | 03.04.23r

Spotkania autorskie, nowości wydawnicze, warsztaty edukacyjne i pokazy filmowe – to tylko skromna zapowiedź atrakcji, jakie niosą za sobą XXVIII Targi Wydawców Katolickich, które odbędą się 20–23 kwietnia.

Po trudnym okresie pandemii COVID-19 Targi Wydawców Katolickich w Warszawie wracają do tradycyjnego wiosennego terminu. Już za kilka dni w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie blisko 190 wystawców z Polski, Ukrainy, Białorusi i Włoch zaprezentuje ofertę ponad 15 tys. tytułów najciekawszych publikacji wydanych w ostatnich latach. TWK to jedno z najstarszych organizowanych nieprzerwanie w Polsce wydarzeń targowych dedykowanych książce.

– Zaczynamy „długi marsz” w stronę jubileuszu 30-lecia organizacji Targów Wydawców Katolickich. Wszystkim czytelnikom polecamy aktywności oferowane przez wydawców i wystawców oferujących bogate spektrum projektów i produktów kulturalnych promujących wartościowe treści. Z założenia Targi są wydarzeniem o charakterze rodzinnym – odbiorca w każdym wieku znajdzie tutaj coś dla siebie – deklaruje ks. Roman Szpakowski SDB, dyrektor Targów oraz prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

W programie towarzyszącym znajdzie się kilkadziesiąt godzin wydarzeń skoncentrowanych wokół książek o tematyce religijnej. Organizatorzy i wystawcy zadbali, aby zadośćuczynić potrzebom czytelników, dlatego chcą skupić ich uwagę i aktywność wokół spotkań z udziałem blisko 100 autorów, premier wydawniczych oraz paneli dyskusyjnych. Kilkanaście produkcji dokumentalnych i fabularnych dotyczących ważnych postaci ze wspólnej historii naszej ojczyzny i Kościoła to z kolei propozycja organizatorów dla wszystkich miłośników kinematografii o tematyce religijnej.

Nierozerwalnym elementem Targów jest Nagroda SWK FENIKS. Ubiegłoroczny jubileusz 25-lecia potwierdził status Nagrody jako inicjatywy szczególnie bliskiej sercom czytelników. Wyróżnienie to cieszy się także niezmiennym prestiżem wśród wystawców i twórców: autorów, redaktorów, tłumaczy, ilustratorów – ludzi książki, zaangażowanych w rozwój piśmiennictwa inspirowanego nie tylko chrześcijańskimi korzeniami europejskiej kultury i naszej Ojczyzny, ale także żywo zainteresowanych relacjonowaniem współczesności – nie uciekając przed szczerym wskazywaniem szans na duchowy rozwój oraz trudnymi wyzwaniami, jakie stawia ona przed każdym z nas. Rozstrzygnięcia Nagrody FENIKS 2023 poznamy pierwszego dnia TWK, a wszystkich spragnionych duchowej uczty można zaprosić do udziału w finałowej gali nagrody oraz koncercie „Pieśń nad pieśniami”, które odbędą się w sobotę 22 kwietnia w bazylice katedralnej pw. św. Floriana i św. Michała Archanioła (godz. 19.30, ul. Floriańska 3).

Warto nadmienić, iż stołeczne targi inicjują tegoroczną edycję realizowanego przez SWK projektu organizacji wydarzeń promujących książkę religijną w skali całego kraju. W kolejnych miesiącach nie zabraknie proczytelniczej aktywności Stowarzyszenia podczas stacjonarnych wydarzeń targowych organizowanych m.in. w Warszawie, Kielcach, Krakowie czy Katowicach, a całość zwieńczy grudniowa, 24. edycja Targów Wydawców Katolickich w Lublinie.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki