Logo Przewdonik Katolicki

Bliżej Mocniej Więcej

Justyna Sowa
Fot.

Pod takim hasłem trwają przygotowania do ewangelizacji miasta Krakowa, która odbędzie się w październiku. Może i ty znajdziesz czas i odwagę, by w tych dniach pojawić się na stadionie Cracovii?

Pod takim hasłem trwają przygotowania do ewangelizacji miasta Krakowa, która odbędzie się w październiku. Może i ty znajdziesz czas i odwagę, by w tych dniach pojawić się na stadionie Cracovii?

 

Modlitewne „Jerycho” w intencji nadchodzącej ewangelizacji zakończone. Krakowianie przez sześć dni i sześć nocy gromadzili się na nieustannej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, wypraszając owoce nadchodzącego wydarzenia. Jak więc widać, intensywne przygotowania trwają, i co ważne, głównie te duchowe.

 

On przyszedł, choć nie miał wiary

Bp Grzegorz Ryś w kierowanym do wszystkich mieszkańców miasta zaproszeniu przywołuje postać św. Tomasza, którego nie było w Wieczerniku, gdy zgromadzonym tam uczniom objawił się zmartwychwstały Chrystus. – Nie dopytywali go, dlaczego go nie było; nie robili mu wyrzutów; nie osądzali – powiedzieli mu po prostu: „Widzieliśmy Pana!”. Przekonani, że ta nowina sprowadzi go z powrotem do Wieczernika. Nie zawiedli się. Po tygodniu, gdy Jezus przyszedł do nich ponownie, Tomasz był razem z nimi. Przyszedł, choć nie miał w sobie wiary. Resztę sprawił Jezus – dotknąwszy Jego ran, Tomasz uznał Go za swojego Pana i Boga! – mówi bp Ryś.

 

Przyjdź i ty, doświadczysz Boga

Każdy z nas zatem zaproszony jest na stadion, by, jak wtedy św. Tomasz, doświadczyć Boga.  Jestem przekonany – mówi dalej bp Ryś że nikomu z nas Pan nie pozwoli odejść bez doświadczenia Jego bliskiej, mocnej i wielkiej obecności: w Słowie, w znakach, we wspólnej modlitwie, w konkretnym wyrazie miłości, w uwielbieniu, w nawróceniu, w uzdrowieniu.

Ewangelizacja potrwa trzy dni, a rusza 19 października o godz. 18.00. Jednak już o 16.00 stadion Cracovii, na którym odbywać się będzie spotkanie, zostanie otwarty, by każdy mógł spokojnie wejść i zająć miejsce. Towarzyszyć temu będą koncerty chórów Gospel.

Modlitewne „Jerycho” zakończone, jednak wciąż potrzeba modlitwy, by to wydarzenie dotknęło serc krakowian. Nawet jeśli jeszcze nie wiesz, czy przyjdziesz, już dziś ofiaruj choćby krótką modlitwę za ten wyjątkowy czas. Niech Bóg dotknie serc krakowian!

 


 

Szczegółowe informacje i plan spotkania na stronie www.blizejmocniejwiecej.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki