Logo Przewdonik Katolicki

Wodna jazda

PK
Fot.

Nie musisz już wybierać między ćwiczeniami w siłowni a pływaniem w basenie. Możesz skorzystać z zajęć aqua spinningu.

Nie musisz już wybierać między ćwiczeniami w siłowni a pływaniem w basenie. Możesz skorzystać z zajęć aqua spinningu.

 

To trening na rowerze ustawionym w... basenie. Choć brzmi może dziwnie, taki wodny trening przynosi dobre efekty i jest jednym z lepszych sposobów na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. W spinningu wodnym ćwiczy całe ciało – nie tylko nogi, ale i ręce, i tułów. Jego zaletą jest to, że może go ćwiczyć każdy, niezależnie od wieku i kondycji. A co najważniejsze, pracuje się nad całą sylwetką, bez... kropli potu.

 

Strój i przyrządy

Wodny rowerek wyglądem bardziej przypomina stelaż. Można w nim regulować wysokość siodełka i kierownicy, ale nie ma regulacji obciążenia – sam opór wody utrudnia jazdę, co jest odczuwalne zwłaszcza przy szybkim pedałowaniu. Aby łatwiej było utrzymać stopę wpiętą w pedały, zakłada się specjalne buty – aquasandały. Strój, w jakim można ćwiczyć, nie różni się niczym od obowiązującego na każdym basenie. Warto zaopatrzyć się też w czepek i okulary do pływania, by pryskająca woda nie utrudniała widoczności. Zajęcia prowadzone są przez trenera, który instruuje ćwiczących. Ćwiczenia zaczynają się od rozgrzewki, wolniejszym tempem, by potem przejść na szybszą jazdę. Odbywają się przy muzyce. Grupa składa się z dziesięciu osób. Co ważne, nie trzeba się martwić, że coś nam nie wyszło, bo nie widać naszej sylwetki, która jest ukryta pod wodą.

 

Zalety

Aqua spinning podnosi wytrzymałość organizmu, wydolność oddechową i poprawia kondycję.

Woda ujędrnia skórę oraz wspomaga krążenie krwi, zmniejsza obrzęki nóg. Wspomaga rehabilitację, odciąża stawy i kręgosłup.

Ćwiczenia trwają ok. 45 min, a trening odczuwany jest jako mniej intensywny. Pakiet 4–5 zajęć kosztuje od 35 do 100 zł.

Wodny spinning to dobra alternatywa dla osób o słabszej wydolności i mniejszym samozaparciu.

niño

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki