Logo Przewdonik Katolicki

Święto Młodych w Inowrocławiu

Marcin Królak
Fot.

Blisko 1200 młodych ludzi z całej archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyło 24 września w dorocznym Święcie Młodych zorganizowanym z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Spotkaniu przyświecało hasło: Będę trwał w Was.

Blisko 1200 młodych ludzi z całej archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyło 24 września w dorocznym Święcie Młodych zorganizowanym z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Spotkaniu przyświecało hasło: „Będę trwał w Was”.

 

Podobnie jak w poprzednich latach, Święto Młodych zostało podzielone na kilka etapów. Pierwszym było spotkanie animatorów, które odbyło się 23 września w inowrocławskiej parafii pw. św. Jadwigi Królowej. Następnego dnia animatorzy kierowali pracami młodzieży podzielonej na mniejsze grupy i rozlokowanej w inowrocławskich parafiach. Centralnym punktem tegorocznego święta była Eucharystia w kościele pw. Zwiastowania NMP oraz późniejsza manifestacja wiary na ulicach miasta. Mszę św. celebrował oraz homilię wygłosił ks. Radosław Orchowicz, do niedawna diecezjalny duszpasterz młodzieży.

 

Młodość wielkim bogactwem

 

– Jezus nas kocha i nazywa swoimi przyjaciółmi. Odpowiedzią na Jego miłość jest nasza wiara. Wiara jednak to nie tylko pewien zasób informacji, to przede wszystkim osobista więź z Bogiem. Przylgnięcie naszej osoby do Boga – tłumaczył młodym ks. Orchowicz. Podkreślił również, że młodość to wielkie bogactwo i czas stawiania fundamentów pod przyszłe życie. –Potraficie tak jak wasz patron św. Stanisław Kostka być zdecydowani i uparci. On był uparty i konsekwentnie sprzeciwiał się swoim rodzicom i przełożonym, ale jego konsekwencja nie była buntem dla samego buntu. On szukał Boga. Pytał Go o swoje życie i słuchał Go bardziej niż ludzi – mówił ks. Orchowicz. Prosił również młodych, by nie poddawali się chwilowym nastrojom, ale badali, co jest dla nich dobre i co służy ich rozwojowi. Zachęcał także, by modlili się o odwagę potrzebną do głoszenia Bożej prawdy, szczególnie wśród swoich rówieśników.

 

Nie wstydzę się Jezusa

 

Po Mszy św. młodzi przeszli ulicami miasta na inowrocławski Rynek, gdzie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Odnowili także swoje chrzcielne przyrzeczenia. Następnie przeszli do muszli koncertowej w Parku Solankowym, gdzie na zakończenie spotkania odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu MATE.O W tegorocznym Święcie Młodych w Inowrocławiu uczestniczyło blisko 1200 młodych ludzi m.in. z Mogilna, Trzemeszna, Murowanej Gośliny,  Gniezna, Wągrowca, Kruszwicy, Strzelna, Wrześni,  Kłecka oraz innych parafii archidiecezji gnieźnieńskiej.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki