Logo Przewdonik Katolicki

To miłość!

PK, Michał Bondyra
Fot.

W niedzielny poranek 29 lipca katedra z trudem mieściła rzesze młodych ludzi w kolorowych chustach na szyi. Życzę wam życzę nam, żebyśmy na tej drodze rozpoznali zamysł Boży i umieli odwzajemnić miłość, którą obdarza nas Bóg mówił arcybiskup Henryk Muszyński do pątników rozpoczynającej się Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W murach...

W niedzielny poranek 29 lipca katedra z trudem mieściła rzesze młodych ludzi w kolorowych chustach na szyi. – Życzę wam – życzę nam, żebyśmy na tej drodze rozpoznali zamysł Boży i umieli odwzajemnić miłość, którą obdarza nas Bóg – mówił arcybiskup Henryk Muszyński do pątników rozpoczynającej się Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

W murach katedry zabrzmiał hymn, zaśpiewany przez połączone siły muzyczne wszystkich grup. – Wybrał nas Pan, posłał nas Pan, na każdej z dróg: to miłość! – śpiewali młodzi, których w tym roku prowadzić będzie hasło „Z miłości przeznaczył nas dla siebie”.

Rekolekcje
Pielgrzymka nie polega na tym, żeby tylko iść – mówi ks. Jan Kwiatkowski, ojciec duchowny pielgrzymki. – Warto ten czas wykorzystać na przeżycie rekolekcji w drodze. W tym roku mamy przyglądać się naszemu powołaniu, zwłaszcza powołaniu życiowemu do kapłaństwa, do małżeństwa, do życia zakonnego czy życia w stanie wolnym.

Dziewięć dni w drodze
– Te dziewięć dni to liczba bardzo umowna – tłumaczy kleryk Tomasz Kwiatkowski z grupy biało-czerwonej. – Grupy promieniste idą zwykle nieco krócej. My jesteśmy w drodze od dwóch dni, ze Żnina wychodziliśmy już w piątek. Przez dwa dni szła też do Gniezna grupa z Mogilna, Inowrocław – przez trzy dni. Tu w katedrze spotykamy się, żeby razem z księdzem biskupem uroczyście rozpocząć nasze pielgrzymowanie i zabrać w drogę intencje całej archidiecezji. I mamy nadzieję na spotkanie ze wszystkimi 6 sierpnia na Jasnej Górze.Statystyka
Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej szacują, że weźmie w niej udział około 1500 osób. Pielgrzymka liczy 27 grup. Grupy kolorowe wędrują z Gniezna (biała i biało-czarna), Inowrocławia (czerwono-żółta), Wrześni (błękitna), Pobiedzisk (zielona), Wągrowca (fioletowa), Mogilna (błękitno-żółto-zielona), Pałuk (biało-czerwona), Zagórowa (zielono-żółta), Szamocina (złota), Murowanej Gośliny (srebrna) oraz z Rogoźna (biało-żółta). Grupy promieniste idą z Biechowa, Czerniejewa, Gniewkowa, Gniezna, Inowrocławia, Janikowa, Kruszwicy, Powidza, Strzelna, Witkowa i Żnina.

„Przewodnik” na trasie
– Miłość to wybór drogi i wierność temu wyborowi – mówił w homilii bp Wojciech Polak. – Życzę wam odwagi w słuchaniu Boga i odwagi w zawierzaniu Mu swojego życia. Towarzyszyć wam w tym będzie nasza modlitwa.

Również „Przewodnik Katolicki Archidiecezji Gnieźnieńskiej” włącza się w tegoroczne pielgrzymowanie. Aby umożliwić duchowe uczestnictwo tym, którzy nie mogą wędrować fizycznie, cały następny numer powstawać będzie w drodze i poświęcony będzie Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki