Logo Przewdonik Katolicki

Narzeczeni zapraszają

PK
Fot.

Wkrótce wiosna, czyli czas wzmożonej aktywności listonoszy roznoszących zawiadomienia ślubne. Zaproszenia bowiem dostarczamy osobiście, pamiętając o kilku zasadach.

 

O ile wybór szablonu zaproszeń jest kwestią indywidualną, o tyle jego podstawowa zawartość i sposób dostarczenia powinny mieścić się w ślubnym savoir-vivre.

 

Adresowanie i dostarczanie

Przede wszystkim na zaproszeniach powinniśmy posługiwać się pełnym imieniem i nazwiskiem odbiorcy. Jeśli osoba, którą zapraszamy jest z kimś w związku wypada zaprosić ją wraz z osobą towarzyszącą. Gdy na weselu pragniemy gościć rodziny, to na kopercie piszemy również imiona dzieci.

Zaproszenia powinny być dostarczone na miesiąc przed uroczystością. Bardzo ważne jest, by dostarczyć je osobiście. Naturalnie, jeśli nasi goście mieszkają daleko, pozostaje nam skorzystać z usług pocztowych. Rozwożąc zaproszenia, należy się uprzednio umówić i nie planować wszystkich wizyt jednocześnie. Większość osób z pewnością poczęstuje nas herbatą, więc nietaktem byłoby odmówić. Czas jednej wizyty nie zamyka się, więc tylko i wyłącznie do wręczenia koperty.

 

Sprawy techniczne

W dobrym guście jest również zadbanie o szczegóły. Wręczając kopertę osobiście, nie należy jej zaklejać. Natomiast zaproszenie powinno być włożone przodem, tak że po jego wyjęciu bez odwracania można je otworzyć i przeczytać. Dla gości pomocna okaże się też załączona mapa dojazdu do lokalu, w którym odbędzie się wesele.

Bardzo popularne w ostatnich latach stało się dołączanie do zaproszenia bileciku z zabawnym wierszykiem zachęcającym do obdarowania młodych „banknocikiem” lub „złotóweczką”. Jeśli ktoś jednak woli dostawać prezenty, przeważnie załącza listę podarków, które przydadzą się nowożeńcom. W takim wypadku można wskazać osobę trzecią, która będzie opiekować się listą i odhaczać już zarezerwowane przez gości prezenty. Można też skorzystać z takich serwisów jak np. lista-osobista.pl, mojprezent.pl, naszalistaprezentow.pl. Strony te pozwalają utworzyć wirtualną listę umożliwiającą skreślenie przez gości zakupionego upominku dla Młodej Pary. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nie wszyscy goście muszą mieć dostęp do internetu.

ter

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki