Logo Przewdonik Katolicki

Najpiękniejszy "spektakl" w roku

Paweł Piwowarczyk
Fot.

W rolach głównych Dzieciątko Jezus, Maryja i Józef. Role drugo- i trzecioplanowe: pasterze, trzej królowie… osiołek, kozy, lama, kucyk, owce. Żywa Szopka po raz dwudziesty!

W rolach głównych Dzieciątko Jezus, Maryja i Józef. Role drugo- i trzecioplanowe: pasterze, trzej królowie… osiołek, kozy, lama, kucyk, owce. „Żywa Szopka” po raz dwudziesty!

 

Żeby pomóc krakowianom przeżywać radość z Bożego Narodzenia, ojcowie franciszkanie organizują od 1991 r. „Żywą Szopkę” na skwerze znajdującym się naprzeciwko papieskiego okna. 

 

Wspólne dzieło

Mieszkańcy Krakowa, a także licznie przybywający turyści polubili tą tradycję, która przywędrowała do Polski z Włoch. – Chcemy, żeby ludzie przez to przedsięwzięcie spotkali się z żywym Bogiem w Małym Dzieciątku, żeby adorowali wielką moc i miłość Boga w bezbronnym Dziecięciu – mówi rzecznik „Żywej Szopki” brat Marcin Botwa.

 

Nieważne show

Franciszkanie podkreślają, że „Żywa Szopka” to nie tylko sentymentalna podróż do przeszłości, lecz również okazja do spotkania z Bogiem we wspólnocie pasterzy i mędrców XXI w. „Przecież to nie zwierzęta są najważniejsze, chociaż robią duże show” – piszą w zaproszeniu. – W tym roku nie chcieliśmy zapraszać żadnych gwiazd muzycznych, żeby to dzieło szopkowe stało się wspólnym dziełem Małopolan – podkreśla brat Marcin. Wiele miesięcy przygotowań, konfrontacji pomysłów wyda zapewne po raz dwudziesty piękny ewangelizacyjny owoc.

 

 


 Plan „Żywej Szopki 2010”

24 grudnia

godz. 22 – Jasełka (Theatrum Mundi, bracia z WSD Franciszkanów), kolędowanie z zespołem Fioretti

godz. 24 – Pasterka

 

25 grudnia

godz. 14 – Kolędowanie i występ uczniów z SP nr 159 Urszulanek w Krakowie

godz. 17 – Jasełka i kolędowanie w wykonaniu Krakowskiego Chóru Młodzieżowego  Płomień, braci z WSD Franciszkanów i zespołu Fioretti

 

26 grudnia

godz. 14 – Koncert kolęd (Orkiestra Dęta Kopalni Soli w Wieliczce),  kolędowanie – zespół Majeranki

godz. 17 – Jasełka (uczniowie z ZS im. św. Franciszka w Poskwitowie), kolędowanie – zespół W Miłości Zwycięstwo

 

 


Informacje i transmisja na żywo w święta na stronie: www.szopka.franciszkanie.pl

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki