Logo Przewdonik Katolicki

W miniaturowym świecie modelarstwa

PK
Fot.

Miniaturowe samochody, wywrotki, koparki, samoloty, helikoptery, pociągi, statki, akweny wodne, domy, korytarze powietrzne urzekały nie tylko dbałością o szczegóły, ale precyzją wykonania i wiernością oryginałom...

 

To wszystko można było obejrzeć podczas kolejnej edycji Salonu Modelarstwa HOBBY, odbywającego się w dniach 24-25 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie, bo modelarstwo to hobby nieznające granic wieku. Kto raz złapie bakcyla, ten daje się pochłonąć misternemu hobby wymagającemu umiejętności manualnych  na długie lata.

Ok. 40 modelarzy z całej Polski stworzyło kilkudziesięciometrową modułową makietę kolejową w skali HO. Niemałą atrakcją była również, pokazywana po raz pierwszy w Poznaniu, makieta kolei amerykańskich.

Podczas Akademii Modelarstwa chętni mogli zapoznać się z warsztatem modelarza od kuchni. Dla małych dzieci były przygotowane specjalne place zabaw.

Tysiące osób, niczym Guliwer, przeniosło się w tych dniach do królestwa Liliputu.

Tekst ms, fot. W. Wylegalski

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki