Logo Przewdonik Katolicki

?bEZ sLOGANU?

Patryk i Szymon
Fot.

Co to jest bEZ sLOGANU i skąd pomysł na taki program? bEZ sLOGANU to z założenia 5 minutowy program (ukazujący się w każdy czwartek na stronie www.franciszkanie.net) , w którym ojciec Jakub i ja odpowiadamy młodym ludziom na tematy, które ich interesują. Jeżeli ktoś nie ma odwagi zapytać o coś księdza wprost, może po prostu napisać do nas...

Co to jest „bEZ sLOGANU” i skąd pomysł na taki program?

„bEZ sLOGANU” to z założenia 5 minutowy program (ukazujący się w każdy czwartek na stronie www.franciszkanie.net) , w którym ojciec Jakub i ja odpowiadamy młodym ludziom na tematy, które ich interesują. Jeżeli ktoś nie ma odwagi zapytać o coś księdza wprost, może po prostu napisać do nas maila z pytaniem. Niestety w 5 minut nie da się odpowiedzieć szczegółowo na dany temat dlatego w programie tylko zarysowujemy problematykę. Chcemy dotrzeć do młodych ludzi, stąd też język, który używamy jest inny od tego znanego z ambony czy rekolekcyjnych konferencji.

Pomysł zrodził się, gdy założyliśmy swoją stronę internetową. W Internecie możemy bez problemu umieszczać filmy i pliki audio. Skorzystaliśmy i my – do Bożych celów.

 

Co oznacza tytuł?

Chcemy mówić językiem konkretnym i zrozumiałym. Język teologiczny jest hermetyczny. Po pewnym czasie niektóre wyrażenia stają się oklepane i nie docierają do młodego człowieka. Pomimo, iż są bardzo głębokie to przez ciągłe powtarzanie stają się sloganem. W naszym programie chcemy odpowiadać właśnie bez używania takich sloganów, co jak się okazało wcale nie jest łatwym zadaniem.

 

Jak wygląda przygotowanie filmu?

Produkcja nie jest skomplikowana technicznie. Przygotowujemy ją razem z ojcem Jakubem sami za pomocą małego aparatu fotograficznego. Nie mamy żadnego operatora stąd obraz jest statyczny. Ponieważ nie mamy profesjonalnych narzędzi każdy program nagrywany jest od początku do końca bez żadnych cięć. Jest to o tyle trudne, że nie przygotowujemy sobie scenariusza. Wszystko mówimy od siebie na bieżąco. Stąd przy zająknięciach czy pomyłkach musimy zaczynać całość od początku. Czasami więc zdarza się, że 5 minutowy program nagrywamy nawet 2 godziny.

 

Jakie jest zainteresowanie programem?

Nie spodziewaliśmy się, że nasza audycja spotka się z tak duży odbiorem. Pomogły nam na pewno reklamy na katolickich stronach internetowych, ale także choćby na Wirtualnej Polsce. Także Onet.pl zainteresował się naszą audycją. Ufam, że jest to dzieło Boże, więc na pewno będzie dobrze. 

 

 

 

Rozmawiali

Szymon Puchalski

Patryk A. Nachaczewski

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki