Logo Przewdonik Katolicki

Przystanek Jezus w Ślesinie

Tadeusz Kucharski
Fot.

Blisko 800 młodych osób z diecezji włocławskiej przyjechało 10 lutego do parafii św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie, by wziąć udział w Diecezjalnym Przystanku Jezus. Przewodnią myślą spotkania były słowa: Rodzina w Sercu Jezusa. Po powitaniu wspólnot młodzież modliła się przed ikoną Świętej Rodziny, prosząc o łaski Boże dla siebie i swoich najbliższych....

Blisko 800 młodych osób z diecezji włocławskiej przyjechało 10 lutego do parafii św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie, by wziąć udział w Diecezjalnym Przystanku Jezus. Przewodnią myślą spotkania były słowa: „Rodzina w Sercu Jezusa”.

Po powitaniu wspólnot młodzież modliła się przed ikoną Świętej Rodziny, prosząc o łaski Boże dla siebie i swoich najbliższych. Wiele osób przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania. Podczas Mszy św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława A. Meringa homilię o godności rodziny wygłosił ks. Paweł Pokora, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Stawiając za wzór Świętą Rodzinę z Nazaretu, przypominał, że rodzina jest szkołą życia chrześcijańskiego, Kościołem domowym, w którym mają być obecne: dobroć, pokora, miłość, miłosierdzie, prawdomówność, a przede wszystkim zgoda i pokój serc. Słowa ks. Pokory trafiły na podatny grunt; po homilii rozległy się długie, burzliwe oklaski.

Przed błogosławieństwem końcowym ks. bp Mering skierował słowo do zgromadzonych: wyraził radość z licznej obecności młodzieży i duchownych, podziękował duszpasterzom ślesińskim za wszechstronne przygotowanie uroczystości. W odpowiedzi proboszcz ks. Leszek Rybka stwierdził, że obecność biskupa diecezjalnego na Przystankach Jezus ma wielką wartość i dobrze służy formacji młodych. Na zakończenie podziękował za wkład w organizację spotkania, m.in. wikariuszom: ks. Marcinowi Topolskiemu i ks. Grzegorzowi Ograbiszowi, ministrantom, dyrekcji i nauczycielom gimnazjum ślesińskiego oraz młodzieży z parafii. Wyrazy wdzięczności otrzymali również sponsorzy.

Po Eucharystii w Środowiskowej Hali Sportowej przy Gimnazjum w Ślesinie odbył się koncert ewangelizacyjny. Wystąpił zespół Saruel Music.

Kolejny Diecezjalny Przystanek Jezus odbędzie się 3 marca w parafii św. Barbary w Turku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki