Logo Przewdonik Katolicki

?Autokonfesjonał?

Magda Laskowska
Fot.

Na targach turystyki, które odbędą się pod koniec lutego w Essen, zostanie zaprezentowany autokonfesjonał - minibus specjalnie przystosowany dla potrzeb spowiedzi. Pomysłodawcą konfesjonału na kółkach jest międzynarodowe dzieło pomocy Kirche in Not (Kościół w Potrzebie). Dla potrzeb penitentów, pragnących się wyspowiadać w miejscach...

Na targach turystyki, które odbędą się pod koniec lutego w Essen, zostanie zaprezentowany „autokonfesjonał” - minibus specjalnie przystosowany dla potrzeb spowiedzi. Pomysłodawcą konfesjonału na kółkach jest międzynarodowe dzieło pomocy „Kirche in Not” (Kościół w Potrzebie).
Dla potrzeb penitentów, pragnących się wyspowiadać w miejscach wypoczynku i na kempingach, przebudowano volkswagena-busa. Pojazd jeździ w Niemczech już od trzech lat i wywołał wielkie zainteresowanie mediów. Patronat nad „autokonfesjonałem” objął biskup Augsburga Walter Mixa. „Kirche in Not” zapewnia, że minibus: „posiada błogosławieństwo papieża Jana Pawła II i to błogosławieństwo obejmuje też osoby korzystające z sakramentu pojednania w «autokonfesjonale»”.


Aktor i reżyser Sylvester Stallone, znany m.in. z takich filmów jak „Rocky" i „Rambo", od jakiegoś czasu publicznie mówi o tym, jak ważna jest dla niego wiara w Chrystusa. „Im więcej chodzę do kościoła, im bardziej powracam do wiary w Jezusa, słucham Jego Słowa i pozwalam Mu prowadzić się za rękę, tym bardziejczuję jakby ten świat przestawał wywierać na mnie presję" - powiedział znany aktor.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki