Logo Przewdonik Katolicki

W Murowańcu kościół trzeba dopiero wymurować...

PK
Fot.

Diecezjalnych wspólnot było dotąd 145, jest 146! Dekretem biskupa ordynariusza Jana Tyrawy, z dniem 1 listopada powołano do życia parafię pw. św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu. Wieś leży niedaleko Białych Błot, Łochowa. W okolicy wciąż przybywa nowych domów parafia z pewnością będzie się więc rozwijać liczebnie. Dekret biskupi zawierał też...

Diecezjalnych wspólnot było dotąd 145, jest – 146! Dekretem biskupa ordynariusza Jana Tyrawy, z dniem 1 listopada powołano do życia parafię pw. św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu. Wieś leży niedaleko Białych Błot, Łochowa. W okolicy wciąż przybywa nowych domów – parafia z pewnością będzie się więc „rozwijać” liczebnie.

Dekret biskupi zawierał też nominację proboszczowską. Odpowiedzialną funkcję powierzono ks. Ireneuszowi Kalaczyńskiemu, energicznemu, młodemu kapłanowi. Pierwszym zadaniem duszpasterskim będzie integracja społeczności wchodzących w skład parafii. Są to mieszkańcy miejscowości: Drzewce, Jasieniec, Murowaniec, Lipniki, częściowo Kruszyna Krajeńskiego. Wierni z tych terenów przynależeli dotąd do wspólnot pw. św. Kazimierza w Łochowie i pw. Matki Bożej Bolesnej w Cielu. – Razem z moimi parafianami wchodzę właśnie w niezwykły, iście „pionierski” okres budowania czegoś, co zależy od naszego zapału, wiary. Musimy pokazać, że potrafimy i możemy stać się dobrą parafialna rodziną – komentuje ks. Kalaczyński.

Powstali w Roku św. Rafała
Duchowy patronat nad nową parafią powierzono św. Rafałowi Kalinowskiemu. Nieprzypadkowo. Trwa właśnie rok poświęcony przez Kościół temu zakonnikowi. Najbliższym świętem wspólnoty w Murowańcu będzie odpust, przypadający 20 listopada. Tymczasowa kaplica z pewnością wypełni się modlitwą. Kiedy parafia doczeka się własnej świątyni? To na razie marzenie, plany na przyszłość.

Poniżej zamieszczamy krótką rozmowę z „najmłodszym stażem” proboszczem naszej diecezji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki