Logo Przewdonik Katolicki

Ostrzeżenie zza kominiarki

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Dwa nieznane dotąd zbrojne ugrupowania szyickie Brygady Imama Husajna i Imama Musy al-Kadimiego wzięły na siebie odpowiedzialność za niedawne zamachy na polskie cele w Iraku. Atak bombowy na polskiego ambasadora i inne ataki na Polaków miały być odwetem za rzekome torturowanie Irakijczyków przez polskich żołnierzy. Zamachy stanowią także ostrzeżenie dla Polski, że jeśli...

Dwa nieznane dotąd zbrojne ugrupowania szyickie – Brygady Imama Husajna i Imama Musy al-Kadimiego – wzięły na siebie odpowiedzialność za niedawne zamachy na polskie cele w Iraku. Atak bombowy na polskiego ambasadora i inne ataki na Polaków miały być odwetem za rzekome torturowanie Irakijczyków przez polskich żołnierzy. Zamachy stanowią także ostrzeżenie dla Polski, że jeśli nasz kraj nadal będzie utrzymywać swe wojska w Iraku, to „utonie w bagnie, tak jak Wielka Brytania”.

„Chcemy powiedzieć Polsce, że wszystkie jej interesy w Iraku staną się celem naszego oporu, w tym dyplomaci, firmy i wojsko. Czynimy wyjątek tylko dla dziennikarzy” – głosi nagrane na wideo oświadczenie. Na filmie widać czterech zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn, przy czym jeden z nich trzyma rakietowy granatnik przeciwpancerny.

W nagraniu jest także mowa o historii Polski: „wiemy, że byliście pod okupacją, i o tym, jak bardzo cierpieliście, pamiętajcie, jak bardzo cierpieliście”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki