Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

6 października członkowie i sympatycy diecezjalnego Klubu Inteligencji Katolickiej pielgrzymowali do sanktuariów maryjnych w specjalnej intencji odrodzenia narodu. Tym razem KIK peregrynował po terenie sąsiedzkiej diecezji toruńskiej, nawiedzając sanktuaria, w których czcią otoczone są koronowane wizerunki Maryi: w Toruniu, Chełmnie, Lisewie, Rywałdzie Królewskim,...

» 6 października członkowie i sympatycy diecezjalnego Klubu Inteligencji Katolickiej pielgrzymowali do sanktuariów maryjnych w specjalnej intencji odrodzenia narodu. Tym razem KIK peregrynował po terenie „sąsiedzkiej” diecezji toruńskiej, nawiedzając sanktuaria, w których czcią otoczone są koronowane wizerunki Maryi: w Toruniu, Chełmnie, Lisewie, Rywałdzie Królewskim, Wąbrzeźnie. Na zdjęciu: grupa pielgrzymów KIK.

» Krew ratuje życie! – wiedzą o tym młodzi ludzie, uczniowie bydgoskiej Szkoły Policealnej Medycznej oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego, którzy już po raz dziesiąty uczestniczyli w akcji honorowego krwiodawstwa. Zbiórka krwi odbywała się w dniu 11 października.

» 16 i 23 listopada, w godzinach od 17.30 do 19, w gmachu Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy (ul. ks. Malczewskiego 1) zostanie przeprowadzony kurs dla osób pragnących otrzymać zaświadczenie umożliwiające fotografowanie i filmowanie celebracji liturgicznych w świątyniach. Uczestnicy kursu na pierwsze spotkanie winni zabrać dowód osobisty, fotografię „legitymacyjną” w jednym egzemplarzu.

» W środowisku studentów i wykładowców Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy realizuje się idea wsparcia lokalnego ruchu lednickiego. Nasza redakcja od pewnego czasu towarzyszy powstawaniu stałej Ambasady Lednickiej na WSG, o czym niebawem napiszemy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki