Logo Przewdonik Katolicki

Śmierć na misji

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Wielkopolanin, por. Łukasz Kurowski to pierwszy Polak, który zginął w Afganistanie od czasu rozpoczęcia przez nasze wojsko misji w tym kraju. Oficer został ranny w czasie patrolu, podczas którego polscy żołnierze zostali ostrzelani prawdopodobnie z granatnika; zmarł po przewiezieniu do szpitala polowego. Do ataku doszło ok. 20 kilometrów na południowy wschód od bazy w Gardez, w prowincji...

Wielkopolanin, por. Łukasz Kurowski to pierwszy Polak, który zginął w Afganistanie od czasu rozpoczęcia przez nasze wojsko misji w tym kraju.

Oficer został ranny w czasie patrolu, podczas którego polscy żołnierze zostali ostrzelani prawdopodobnie z granatnika; zmarł po przewiezieniu do szpitala polowego. Do ataku doszło ok. 20 kilometrów na południowy wschód od bazy w Gardez, w prowincji Paktia, w pobliżu granicy z Pakistanem. Zabity żołnierz, który służył w armii od 2003 r., był w Afganistanie od września 2006 r. w zespole doradczym przy polskiej grupie bojowej. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Łukasza Kurowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego.

„Afganistan jest miejscem, w którym służba wszystkich formacji, również polskich żołnierzy, czego nie ukrywałem, jest bardzo niebezpieczna” – powiedział minister obrony narodowej Aleksander Szczygło. Nie wykluczył też, że atak mógł być pierwszym z elementów rozpoznania możliwości bojowych Polaków.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki