Logo Przewdonik Katolicki

Zmiany personalne w archidiecezji poznańskiej (1)

PK
Fot.

Arcybiskup Stanisław Gądecki dokonał kilkudziesięciu zmian personalnych w archidiecezji. Wchodzą one w życie zasadniczo w trzech terminach: z końcem czerwca, z końcem lipca i z dniem 25 sierpnia 2007 r., w zależności od potrzeb duszpasterskich. Zmiany w instytucjach centralnych Ks. mgr Mateusz DROB zwolniony z funkcji wikariusza par. pw. Pierwszych Polskich Męczenników w Poznaniu...

Arcybiskup Stanisław Gądecki dokonał kilkudziesięciu zmian personalnych w archidiecezji. Wchodzą one w życie zasadniczo w trzech terminach: z końcem czerwca, z końcem lipca i z dniem 25 sierpnia 2007 r., w zależności od potrzeb duszpasterskich.

Zmiany w instytucjach centralnych

Ks. mgr Mateusz DROB – zwolniony z funkcji wikariusza par. pw. Pierwszych Polskich Męczenników w Poznaniu i redaktora „małego Przewodnika Katolickiego” – od 30.06. mianowany dyrektorem Ośrodka Rekolekcyjnego w Zaborówcu k. Włoszakowic.

Ks. mgr Artur FILIPIAK – od 15.08. powołany do pracy w Referacie Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Ks. dr Wiesław GARCZAREK – zwolniony z funkcji wiceekonoma Archidiecezji Poznańskiej – od 30.06. mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Swarzędzu.

Ks. dr Janusz GRZEŚKOWIAK – od 26.05. mianowany Archidiecezjalnym Duszpasterzem Środowisk Twórczych.

Ks. mgr Marcin JAŁOSZYŃSKI – zwolniony z obowiązków duszpasterza akademickiego w Campusie Uniwersyteckim na Morasku i z pomocy duszpasterskiej w par. pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. Bożego Ciała w Poznaniu.

Ks. dr Antoni KLUPCZYŃSKI – od 26.05. zwolniony z funkcji Archidiecezjalnego Duszpasterza Środowisk Twórczych.

Ks. mgr Tomasz KOLINSKI – zwolniony z funkcji wikariusza par. pw. św. Marii Magdaleny w Wielichowie – od 25.08. mianowany duszpasterzem akademickim w Campusie Uniwersyteckim na Morasku i do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu.

Ks. mgr lic. Piotr KUŚ – zwolniony z funkcji wikariusza par. pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu i z pracy w Referacie Katechetycznym Kurii Metropolitalnej oraz wizytatora katechetycznego – od 25.08. mianowany dyrektorem Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. Stanisława Kostki w Poznaniu.

Ks. kan. mgr Henryk NOWAK – mianowany ekonomem Archidiecezji Poznańskiej na kolejną kadencję, tj. do 9.04.2012 r.

Ks. kan. mgr Jacek SUJKOWSKI – od 1.09. zwolniony z obowiązków Moderatora Dziewic i Wdów Konsekrowanych w Archidiecezji Poznańskiej.

Ks. mgr lic. Tomasz TOMCZAK – od 1.09. mianowany Moderatorem Dziewic i Wdów Konsekrowanych w Archidiecezji Poznańskiej.

Ks. mgr lic. Konrad ZYGMUNT – zwolniony z funkcji wikariusza par. pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu i z funkcji referenta ekonomicznego Kurii Metropolitalnej – od 30.06. mianowany wiceekonomem Archidiecezji Poznańskiej.

Drukarnia i Księgarnia św. Wojciecha

Ks. dr Paweł DESKUR – dot. wicedyrektor Drukarni i Księgarni św. Wojciecha w Poznaniu – od 30.06. mianowany dyrektorem Drukarni i Księgarni św. Wojciecha w Poznaniu.

Ks. dr Dariusz MADEJCZYK – od 30.06. zwolniony z funkcji redaktora naczelnego „małego Przewodnika Katolickiego” i czasopisma „Króluj nam Chryste”.

Ks. mgr Tomasz ROGOZIŃSKI – dot. zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Króluj nam Chryste” – od 30.06. mianowany redaktorem naczelnym „małego Przewodnika Katolickiego” i „Króluj nam Chryste”.

Ks. dr Jerzy STRANZ – od 30.06. powołany na stanowisko dyrektora Wydawnictwa w Drukarni i Księgarni św. Wojciecha Sp. z o. o. w Poznaniu.

Nominacje kanonickie

Ks. Dionizy JÓŹWIAK – od 30.05. mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej w Środzie Wlkp.

Zmiany dziekańskie

Ks. mgr lic. Wojciech KAŹMIERCZAK – od 1.07. mianowany dziekanem Dekanatu Kórnickiego na okres pięciu lat, tj. do 30.06.2012 r.

Ks. kan. mgr Jerzy KĘDZIERSKI – od 30.06. zwolniony z obowiązków dziekana Dekanatu Kórnickiego.

Ks. mgr lic. Marian LIBERA – mianowany dziekanem Dekanatu Wieleńskiego na okres dalszych pięciu lat, tj. do 30.06.2012 r.

Ks. kan. mgr Jan MAŁETA – mianowany dziekanem Dekanatu Stęszewskiego na okres dalszych pięciu lat, tj. do 30.06.2012 r.

Ks. prałat Aleksander RAWECKI – mianowany dziekanem Dekanatu Średzkiego na okres dalszych pięciu lat, tj. do 30.06.2012 r.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki