Logo Przewdonik Katolicki

Król naszych serc

Hubert Kubica
Fot.

Boże, spraw, abyśmy stale wpatrując się w Chrystusa, naśladowali przykład Jego życia i starali się coraz bardziej do Niego upodobnić, aż ujrzymy Go kiedyś twarzą w twarz abp Stanisław Gądecki wypowiadał słowa aktu intronizacji figury Najświętszego Serca Jezusa na os. Wichrowe Wzgórze w Poznaniu. Ta niezwykle doniosła uroczystość odbyła się w niedzielę 24 czerwca...

– Boże, spraw, abyśmy stale wpatrując się w Chrystusa, naśladowali przykład Jego życia i starali się coraz bardziej do Niego upodobnić, aż ujrzymy Go kiedyś twarzą w twarz – abp Stanisław Gądecki wypowiadał słowa aktu intronizacji figury Najświętszego Serca Jezusa na os. Wichrowe Wzgórze w Poznaniu.

Ta niezwykle doniosła uroczystość odbyła się w niedzielę 24 czerwca podczas uroczystej Mszy św. polowej, którą poznański metropolita odprawił przed kościołem pw. Wniebowstąpienia Pańskiego. Kilkanaście metrów dalej w parkowym centrum osiedla poświęcił figurę, która będzie nieustannie przypominać mieszkańcom, że Jezus jest ich Panem i Królem.

Po 75 latach
– Wyrażamy głęboką wdzięczność Panu Bogu, który natchnął nas do realizacji tego dzieła. Naszą wdzięczność kierujemy ku Jezusowi Chrystusowi, który dla nas otworzył swoje Serce i wylał strumienie łask – mówił przed rozpoczęciem liturgii proboszcz parafii ks. kanonik Jan Szczepaniak. Jak podkreślił, jest to pierwsza po pomniku Wdzięczności, powstałym w 1932 r., figura Serca Jezusowego wzniesiona w Poznaniu.

Nawiązuje ona do tradycji z lat 20. ubiegłego wieku, gdy w całej Polsce powstawały pomniki Serca Jezusowego jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość.

„Nie lękajcie się”
Pomnik zaprojektował i wykonał poznański artysta Robert Sobociński. Przedstawia on Chrystusa kroczącego ku człowiekowi po niespokojnej kuli ziemskiej. Poniżej można przeczytać słowa z Ewangelii św. Jana: „Miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” (J 16, 33).

W trakcie liturgii przedstawiciele Rady Osiedla i Samorządu Pomocniczego ponowili również akt poświęcenia osiedla Sercu Jezusa z 2004 r. Był to pierwszy taki akt dokonany przez władze samorządowe. Samą parafię poświęcono Sercu Jezusa w 2002 r. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich i samorządowych z wiceprezydentem Tomaszem Kayserem na czele.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki