Logo Przewdonik Katolicki

U błogosławionej Pałuczanki

PK, Michał Bondyra
Fot.

Jabłonowo Pomorskie to miasto, w którym spoczywają relikwie Marii Karłowskiej błogosławionej, urodzonej na Pałukach, terenie archidiecezji gnieźnieńskiej, w majątku Słupówka (dziś Karłowo). Właśnie do Jabłonowa 13 czerwca udali się z pielgrzymką gimnazjaliści z Mogilna z ks. Hubertem Nowakiem. Podczas drogi na wzgórze bł. Marii Karłowskiej młodzi ludzie nawiedzili miejsca,...

Jabłonowo Pomorskie to miasto, w którym spoczywają relikwie Marii Karłowskiej – błogosławionej, urodzonej na Pałukach, terenie archidiecezji gnieźnieńskiej, w majątku Słupówka (dziś Karłowo). Właśnie do Jabłonowa 13 czerwca udali się z pielgrzymką gimnazjaliści z Mogilna z ks. Hubertem Nowakiem.

Podczas drogi na wzgórze bł. Marii Karłowskiej młodzi ludzie nawiedzili miejsca, w których była pochowana Błogosławiona, zostawiając w nich pojedyncze białe róże – znak wdzięczności za pasterską działalność i wzór do naśladowania. W kaplicy, w której dziś spoczywają relikwie, odprawiona została Msza Święta. Następnie pielgrzymi mieli okazję zobaczyć również wystawę w muzeum Matki Marii oraz spotkać się z siostrami pasterkami ze zgromadzenia założonego przez bł. Marię Karłowską.

– Ten wyjazd napełnił mnie chęcią do działania i utwierdził w moich wyborach – mówi jedna z uczestniczek pielgrzymki, Kinga Bukowska. – Najważniejszym momentem była dla mnie osobista modlitwa przy relikwiach, podczas której mogłam powierzyć Bogu wszystkie swoje dziękczynienia i prośby.

– Warto było jechać do Jabłonowa – dodaje Michalina Pokorska. – Dzięki temu mogłam na własne oczy zobaczyć, jak wygląda miejsce budowane rękoma i sercem przez błogosławioną Marię Karłowską.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki