Logo Przewdonik Katolicki

Jaki jest ten Benedykt?

ks. Robert Domina
Fot.

Papież Benedykt XVI 9 maja przyjedzie z wizytą do Brazylii i zainauguruje V Kongres Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Wysp Karaibskich. Będzie to wielkie wydarzenie nie tylko dla Kościoła w tym kraju, ale również dla wiernych całej Ameryki Łacińskiej. W ramach papieskiej wizyty zaplanowano także spotkania z wiernymi, którzy z niecierpliwością oczekują swojego pasterza. W ciągu ostatnich...

Papież Benedykt XVI 9 maja przyjedzie z wizytą do Brazylii i zainauguruje V Kongres Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Wysp Karaibskich. Będzie to wielkie wydarzenie nie tylko dla Kościoła w tym kraju, ale również dla wiernych całej Ameryki Łacińskiej. W ramach papieskiej wizyty zaplanowano także spotkania z wiernymi, którzy z niecierpliwością oczekują swojego pasterza.

W ciągu ostatnich tygodni w brazylijskich mediach pojawia się również wątek polski, bowiem Benedykt XVI jest porównywany z naszym rodakiem Janem Pawłem II. „Jaki będzie ten Benedykt?” – zastanawia się publicysta na łamach jednego z dzienników – i w dalszej części artykułu przywołuje m.in. historię związaną z pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II do Brazylii. Brazylijczycy, dziękując wówczas Ojcu Świętemu za wizytę, zaczęli śpiewać pieśń pod tytułem „Benco de Deus Giovanni Paolo” (Jesteś naszym błogosławieństwem, Janie Pawle), przygotowaną specjalnie na przyjazd Papieża. Utwór skomponował Roberto Carlos, pragnąc w ten sposób złożyć hołd wielkiemu Polakowi. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tę nieznaną jeszcze wszystkim uczestnikom liturgii pieśń... zaczął śpiewać także Jan Paweł II.

Ten i inne wciąż odkrywane i opisywane fakty przypominają niesamowitą osobowość Jana Pawła II, ale przede wszystkim ukazują, jak bardzo był kochany przez lud brazylijski. Dlatego nie dziwią pojawiające się w związku z pielgrzymką jego następcy na Stolicy Piotrowej częste pytania dziennikarzy. Wszyscy są ciekawi, jaki jest Benedykt XVI?

Najbliższy czas i wizyta apostolska Ojca Świętego pokażą, jaki jest ten Papież i jak zostanie przyjęty. Jedno jest pewne, brazylijski wierny Kościołowi naród już dziś czeka na przyjazd następcy świętego Piotra, czeka i modli się za swojego Papieża.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki